INFORMACJE BIEŻĄCE z Gminy Dzierżoniów

2016-06-08

Wyjątkowe efekty chińsko-polskiej współpracy

aktualności Gmina Dzierżoniów

We wtorkowy poranek pięcioosobowa delegacja Urzędu Gminy Dzierżoniów i Sołectwa Włóki udała się do Wrocławia. Celem naszej wizyty było zapoznanie się z propozycjami zagospodarowania Gnejsów we Włókach. Projekty są efektem pracy polsko-chińskich studentów w ramach specjalizacji: "Chinese and Polish tradition in shaping of the landscape Architecture".

Grupa ta dwa miesiące temu odwiedziła nas we Włókach. W gościnnych progach Uniwersytetu Przyrodniczego przywitała nas Irena Niedźwiecka-Filipiak - Dyrektor Wydziału Architektury Krajobrazu oraz studenci, którzy realizowali projekt.

Prezentacje odbyły się w czterech grupach. Każda z nich zaprezentowała innowacyjne i różnorodne pomysły na zagospodarowanie tego miejsca. Najbardziej futurystyczna wydaje się wizja ze zjeżdżalnią, szerokimi schodami między oczkami wodnymi oraz zalaniem najniższej części tego obiektu wodą w celu stworzenia małego stawu.

Kolejne prezentacje skupiły się jednak na bardziej realnych przedsięwzięciach takich jak: tablice edukacyjne, plac zabaw dla dzieci, miejsca rekreacji, oczka wodne, ścieżki do nordic walking, pływający pomost, paleniska na grilla czy wyznaczenie miejsc szczególnie cennych pod względem roślinności, która się tam znajduje. Motyw tkactwa czy włókiennictwa nieodzownie wiążący się z historią Sołectwa Włóki był elementem, który w każdej prezentacji został ukazany pod różnymi postaciami.

Po zakończeniu każdej prezentacji odbywała się dyskusja, w której przedstawiciele delegacji mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami z autorami projektów. Przedstawione prace po wprowadzeniu do nich ostatecznych zmian zostaną przekazane przedstawicielom Urzędu Gminy Dzierżoniów oraz Sołectwa Włóki w celu stworzenia optymalnej koncepcji zagospodarowania tego miejsca. Należy podkreślić, że większość prezentacji zawierała niezwykle ważne elementy ukazania tego miejsca w formule 3D, co dodatkowo podkreśla wysoki poziom wykonanych prac.

Na zakończenie spotkania Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka oraz Sołtys Wsi Włóki Marcin Pięt podziękowali wszystkim osobom za zaangażowanie w wykonanie tych wyjątkowych projektów.

Wierzymy, że dzięki współpracy ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego Gnejsy we Włókach już wkrótce zamienią się w miejsce atrakcyjne i chętnie odwiedzane nie tylko przez mieszkańców.

Marcin Pięt

Wyjątkowe efekty chińsko-polskiej współpracyWyjątkowe efekty chińsko-polskiej współpracyWyjątkowe efekty chińsko-polskiej współpracyWyjątkowe efekty chińsko-polskiej współpracyWyjątkowe efekty chińsko-polskiej współpracyWyjątkowe efekty chińsko-polskiej współpracy
powrót do poprzedniej strony