2019-01-23

Zwrot podatku akcyzowego w 2019 roku

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien w terminie od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy Dzierżoniów.

Wniosek wraz z umowami dzierżaw, oświadczeniami i fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r. należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 (pokój nr 122 na parterze).

Druk wniosku można odebrać w Biurze Obsługi Klienta lub pobrać tutaj.

Od tego roku jest również możliwość zwiększenia limitu zwrotu podatku akcyzowego dla producentów rolnych posiadających bydło. W tym celu do składanego wniosku trzeba dołączyć informację z ARiMR o wartości wskaźnika DJP dla bydła w gospodarstwie za rok 2018. Istnieje ścisłe powiązanie części limitu na grunt i bydło. Limit składający się z tych dwóch części liczymy raz w roku - w lutym.

Do pobrania: wniosek o wydanie informacji o średniej rocznej liczbie DJP bydła w gospodarstwie na potrzeby wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.