Zawody zapaśnicze o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

2021-12-22

Zawody zapaśnicze o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów

Czterdziestu zawodników w dwóch grupach wiekowych zmierzyło się w turnieju zapaśniczym o puchar Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Zawody odbyły się 21 grudnia w sali wiejskiej w Ostroszowicach.

Koniec roku to najlepszy czas, aby podsumować działania młodych adeptów sportów walki. Od września dzieci miały okazję brać udział w bezpłatnych zajęciach w sali wiejskiej. W tym czasie uczestniczyły w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Zapasach, Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Sumo, Mistrzostwach Powiatu Dzierżoniowskiego w Zapasach, Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w Dzierżoniowie, Ogólnopolskim Turnieju Szkół Podstawowych "Zapasy Sportem Wszystkich Dzieci" oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu w Sumo.

Wczorajsze zmagania wywołały spore emocje - zarówno u uczestników zmagań, jak i ich rodziców. Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki, medale i dyplomy ufundowane przez gminę Dzierżoniów oraz słodkości zakupione dzięki uprzejmości rodziców. Teraz czeka nas krótka zimowa przerwa świąteczna i wracamy do zajęć w 2022 roku.

Info: Norbert Warchoł
Zdjęcia: Mariusz Tyrcha