2022-07-26

Zapraszamy do udziału w badaniu - Koniunktura w rolnictwie AK-R

Badanie dostarcza informacji o tym jak rolnicy oceniają przeszłą (poprzednie półrocze) i bieżącą koniunkturę w gospodarstwach rolnych oraz prognozują jej zmiany w następnym półroczu.

Z badania dowiesz się:

• Jakie mamy powierzchnie gruntów i jakie osoby kierują gospodarstwem rolnym
  • Jakie rodzaje produkcji roślinnej i zwierzęcej dominują w naszym kraju
  • Jakie zmiany zachodzą w produkcji roślinnej i zwierzęcej
  • Jak rolnicy oceniają sytuację gospodarstwa rolnego
  • Jakie są prognozy sytuacji w gospodarstwach rolnych

Badanie przeprowadzane jest dwa razy do roku. Badanie realizowane w lipcu bieżącego roku dotyczy I półrocza bieżącego roku. Badanie realizowane w styczniu 2023 roku dotyczy II półrocza roku poprzedniego.

W terminie 15-19.07.2022 r. oraz 13-16.01.2023 r. można dokonać samospisu na stronie internetowej GUS stat.gov.pl

W terminie 20-29.07.2022 r. oraz 17-31.01.2023 r. badanie przeprowadzą ankieterzy statystyczni w wywiadzie telefonicznym.

W przypadku wątpliwości mogą Państwo potwierdzić tożsamość ankietera dzwoniąc do Urzędu Statystycznego lub na numer infolinii statystycznej 22 279 99 99.

Uzyskane informacje są anonimowe, a publikowane dane obejmują wyłącznie zbiorcze wyniki badania.