Strona główna

"Zamkowa Przystań" w Owieśnie ponownie doceniona

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-03-31

"Zamkowa Przystań" w Owieśnie ponownie doceniona

aktualności Gmina Dzierżoniów

Znamy już laureatów etapu wojewódzkiego IV edycji ogólnopolskiego konkursu "Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa". Spośród ponad 180 ocenionych projektów wyłoniono 16 najlepszych, które przechodzą teraz do etapu krajowego. Jednym ze zwycięskich przedsięwzięć jest "Zamkowa Przystań - przestrzeń dla radości i aktywności" z Owiesna.

Kto otrzyma tak zwaną "Sołecką Nike"? O tym zdecydują członkowie komisji - eksperci z ramienia Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów pracujący niezależnie w urzędach marszałkowskich.

Ideą konkursu jest aktywizacja mieszkańców do podejmowania inicjatyw, które służą rozwojowi obszarów wiejskich oraz korzystnie wpływają na poprawę warunków życia na wsi. Do konkursu można zgłaszać przedsięwzięcia, które zostały sfinansowane ze środków funduszu sołeckiego.

"Zamkowa Przystań" w Owieśnie to niezwykłe miejsce, które jest sercem "Wsi Okrągłego Zamku". Powstało przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców wsi. Jeszcze kilka lat temu znajdowało się tam stare, zrujnowane miejsce skupu mleka, nieużywana i zaniedbana remiza strażacka i zarośnięty park z kilkoma ławkami. Teraz to zupełnie inna przestrzeń, która jest dumą miejscowości i służy rozwojowi przedsiębiorczości społecznej.

Odnajdziemy tam m.in. "Salę rycerską", "Studnię spełnionych marzeń", "Rycerski skwerek" i "Zamkowy amfiteatr". Na odwiedzających czekają też liczne gry i zabawy w stylu rycerskim, jak np. warsztaty "Zamkowy Skryba" czy "Zamkowe zmagania".

Mieszkańcy Owiesna zostali docenieni już wcześniej - w 2020 r. "Zamkowa Przystań" zajęła drugie miejsce w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska" (kategoria: "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi").

Serdecznie gratulujemy kolejnego tak znaczącego sukcesu!

Zamkowa Przystań w Owieśnie ponownie docenionaZamkowa Przystań w Owieśnie ponownie doceniona
powrót do poprzedniej strony