Zaktualizowana lista darów dla uchodźców z Ukrainy

2022-03-21

Zaktualizowana lista darów dla uchodźców z Ukrainy

Nadal można wesprzeć uchodźców, którzy przebywają na terenie gminy Dzierżoniów. Poniżej podajemy zaktualizowaną listę potrzeb.

Osoby, które chciałyby pomóc obywatelom Ukrainy, mogą przekazywać:

• środki do utrzymania czystości w toaletach,
  • mleko UHT,
  • konserwy mięsne, rybne,
  • ryże, makarony,
  • leki przeciwbólowe i rozkurczowe,
  • śniadaniówki,
  • przybory szkolne: zeszyty, flamastry, długopisy, kredki.

Dary można przekazywać w następujących miejscach:

• Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1, 58-200 Dzierżoniów (w godzinach pracy ośrodka),
  • Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta, ul. Kolejowa 12B, 58-116 Mościsko - poniedziałek-piątek, w godzinach 8:00-17:00.

Więcej informacji pod numerami telefonów:

• Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów - 74 832 56 60,
  • Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta - 74 83 03 142.

Przypominamy również, że gmina Dzierżoniów otworzyła rachunek bankowy, na który można wpłacać darowizny na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Nr rachunku: 21 9527 0007 2003 9445 7000 0053 (Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie). W tytule przelewu należy wpisać: Pomoc dla Ukrainy.

Środki finansowe będą w całości przekazywane na pomoc obywatelom Ukrainy uciekającym przed działaniami wojennymi.