Za nami XXXI sesja Rady Gminy Dzierżoniów
28 maja odbyła się XXXI sesja Rady Gminy Dzierżoniów. W trakcie pierwszej części czwartkowej sesji radni wysłuchali przedstawionego przez dyrektor Justynę Kaczorowską sprawozdania finansowo-rzeczowego Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta za rok 2025.
W dalszej części sesji podjęli też uchwały w sprawie: zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Dzierżoniów oraz zmian w Budżecie Gminy Dzierżoniów na rok 2026.
Głosowali też w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części gminy Dzierżoniów - obręb Mościsko - część I, wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy użyczenia nieruchomości stanowiącej własność Gminy Dzierżoniów - działka nr 697/4 o powierzchni 0,0344 ha, obręb 0005 Mościsko, zabudowanej budynkiem (starej remizy strażackiej), na okres 10 lat oraz wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy użyczenia nieruchomości stanowiącej własność Gminy Dzierżoniów - działka nr 586/2 o powierzchni 0,2700 ha, obręb 0005 Mościsko, zabudowanej budynkiem Centrum Biblioteczno-Kulturalnym na okres 10 lat i wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy użyczenia nieruchomości stanowiącej własność Gminy Dzierżoniów - działka nr 586/3 o powierzchni 1,0105 ha, obręb 0005 Mościsko, na której znajduje się boisko sportowe, także na okres 10 lat.




