2022-11-28

Z wizyta u czeskich partnerów

W ramach polsko-czeskiego projektu pn. "Turystycznym szlakiem polsko-czeskiego pogranicza" realizowanego w partnerstwie z gminą Dolni Cermna, grupa mieszkańców gminy Dzierżoniów udała się w ubiegły weekend do Czech. Celem wizyty studyjnej było poznanie walorów turystycznych naszych czeskich partnerów.

Program wizyty był bardzo atrakcyjny. Nasi mieszkańcy mieli okazję zwiedzić muzeum rzemiosła w Letohradzie, kościół w Neratowe, browar w tej samej miejscowości oraz uczestniczyli w przedświątecznym wydarzeniu jakim jest oświetlenia placu w Jablonném nad Orlicí.

Wyjazd do Dolni Cermna to kolejne działanie w ramach ww. projektu. W październiku tego roku gościliśmy w naszej gminie uczniów z zaprzyjaźnionej czeskiej gminy. Mieli oni okazję do zapoznania się z atrakcjami turystycznymi naszej gminy i regionu.

Projekt współfinansowany jest ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Serdecznie dziękujemy naszym czeskim przyjaciołom za niezwykle miłe przyjęcie, a naszym mieszkańcom za udział w wyjeździe.

Z wizyta u czeskich partnerówZ wizyta u czeskich partnerówZ wizyta u czeskich partnerówZ wizyta u czeskich partnerówZ wizyta u czeskich partnerów