2022-03-08

Z naturą na Ty

Kawałek nitki, kolba kukurydzy - wszystko może stać się początkiem przygody ze sztuką. Ewa Janusz i Lucyna Pająk przekonywały o tym gości zgromadzonych 4 marca na wernisażu wystawy "Z naturą na Ty" w Mościsku.

Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski podkreślił wagę tych prezentacji. To przecież twórcy z naszej najbliższej okolicy budują więź nie do przecenienia, łącząc i uwypuklając wartości ważne dla całej społeczności.

Artystki nagrodzono brawami za odwagę przedstawienia swoich prac na forum publicznym, rozsławiając jednocześnie Uciechów, który kolejny raz odkrywa przed nami nietypowe umiejętności swych mieszkańców.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta Justyna Kaczorowska wręczając autorkom wystawy kwiaty zauważyła, że oprócz walorów artystycznych, wystawa jest także okazją do spotkania w odmiennej rzeczywistości, jaką jest sztuka i próbą jej odczytania na swój własny sposób. Nic nie działa na nas bardziej kojąco niż odnalezienie elementu pasującego do naszego wnętrza i przekształcenie go w dzieło sztuki. Artystki wiedzą już o tym doskonale, a efekty ich pracy można obejrzeć w Galerii biblioteki w Mościsku do końca kwietnia.

D.W.

Z naturą na TyZ naturą na TyZ naturą na TyZ naturą na TyZ naturą na TyZ naturą na Ty