AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2022-01-25

Z nami w Góry Sowie

aktualności Gmina Dzierżoniów

Czy na pewno dobrze znasz Góry Sowie? Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich zaprasza do obejrzenia filmu, który promuje projekt "Z nami w Góry Sowie".

Przedstawiony materiał jest częścią tego, co zobaczą uczniowie wszystkich szkół naszego regionu podczas lekcji turystycznej. Szkoły, w których zrealizowana zostanie taka lekcja, będą miały okazję poznać region na podstawie ponad 40 wyselekcjonowanych atrakcji z książeczki "Znam Góry Sowie".

W filmie przedstawione zostały tylko niektóre miejsca z listy. Mamy nadzieję, że po tym krótkim zaproszeniu poczujecie, że warto spakować plecak i doświadczyć tego, co autorzy materiału promocyjnego.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, do eksplorowania Gór Sowich i zbierania pięknych wspomnień właśnie przy pomocy książeczki weryfikacyjnej "Znam Góry Sowie".

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich wspólnie z oddziałem PTTK Ząbkowice Śląskie swój początek miał w 2015 roku. Wtedy ustanowiono dwa stopnie odznaki turystycznej - "Małą" i "Dużą". Od tego czasu zdobywców odznak jest już kilkuset. Cieszy również fakt, że są to mieszkańcy całej Polski i nie tylko.

W 2021 r. odświeżony projekt zyskał trzeci stopień odznaki - "Wielka". Odznaka to nie lada gratka dla amatorów turystyki, którzy wędrując po górach, mogą potwierdzić ich znajomość. Aby uzyskać stopień mały, należy zdobyć 12 dowolnych miejsc z wykazu, stopień duży - 14 dowolnych miejsc z wykazu, a stopień wielki - 16 dowolnych miejsc z wykazu.

Podstawą weryfikacji odznaki jest posiadanie książeczki weryfikacyjnej odznaki "Znam Góry Sowie" lub samodzielnie wykonanej kroniki z zachowaniem wymogów regulaminu.

Wszelkie informacje i aktualności na temat projektu znajdują się na Facebooku oraz na stronie: www.gorysowie.org.

powrót do poprzedniej strony