XXIV "Bukowińskie Spotkania" w gminie Dzierżoniów

2023-01-24

XXIV "Bukowińskie Spotkania" w gminie Dzierżoniów

W sierpniu nasza gmina wraz z Powiatem Dzierżoniowskim będzie miała zaszczyt współorganizować jeden z największych festiwali folklorystycznych w Europie. W tegorocznej - XXXIV edycji "Bukowińskich Spotkań" będą uczestniczyli reprezentanci wielu bukowińskich nacji i różnorodnych nurtów folkloru.

W ramach polskiej części festiwalu w dniach 14-15 sierpnia swoją twórczość zaprezentują u nas zespoły folklorystyczne z Rumunii, Ukrainy i Polski. Wszystko to dzięki międzynarodowemu porozumieniu podpisanemu 21 stycznia w Lubaniu. Pod dokumentem swój podpis złożyli także Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz Starosta Dzierżoniowski Grzegorz Kossowski.

Festiwal będzie też doskonałą okazją do wręczenia Zespołowi Górali Czadeckich "Pojana" tytułu honorowego Ambasadora Powiatu Dzierżoniowskiego.

Już teraz serdecznie zapraszamy!