Wyposażenie pałacu w Kiełczynie i konserwacja rowów melioracyjnych

2022-05-24

Wyposażenie pałacu w Kiełczynie i konserwacja rowów melioracyjnych - kolejne promesy odebrane

Ponad 2,5 miliona złotych z budżetu województwa dolnośląskiego otrzymały gminy z subregionu wałbrzyskiego. Dotacje pochodzą z programów: "Odnowa Dolnośląskiej Wsi", "Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej" oraz programu dotyczącego bieżącego utrzymania urządzeń melioracji wodnych.

Spotkanie zostało zorganizowane 23 maja w świetlicy wiejskiej w Chocieszowie w gminie Szczytna. W wydarzeniu uczestniczył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który odebrał promesy z rąk wicemarszałka Grzegorza Macko.

W ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" projekt gminy Dzierżoniów otrzymał dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł. Głównym celem przedsięwzięcia jest wyposażenie pałacu w Kiełczynie.

Więcej o zaplanowanych działaniach pisaliśmy w artykule z 18 maja.

Z kolei na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych nasza gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 34 tys. zł. W tym roku konserwowane będą rowy w Uciechowie, Tuszynie i Włókach. Szczegóły w artykule z 18 maja.