Wyjątkowa lekcja edukacji obywatelskiej

2019-06-06

Wyjątkowa lekcja edukacji obywatelskiej

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odwiedziła w środę 5 czerwca Urząd Gminy Dzierżoniów. Młodych mieszkańców po budynku oprowadzili Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Podczas swojej wizyty uczniowie dowiedzieli się więcej o tym, jak funkcjonuje gmina, poznali strukturę organizacyjną urzędu, a także mieli okazję zobaczyć jak wygląda codzienna praca urzędników. Zapoznali się także z symbolami gminy, takimi jak herb i flaga.

Był to kolejny etap lekcji samorządowych dla uczniów. Wcześniej takie zajęcia wójt Marek Chmielewski poprowadził w gminnych szkołach.

Dziękujemy naszym najmłodszym mieszkańcom za te wyjątkowe odwiedziny i chęć pogłębienia swojej wiedzy o samorządzie.

Wyjątkowa lekcja edukacji obywatelskiejWyjątkowa lekcja edukacji obywatelskiejWyjątkowa lekcja edukacji obywatelskiejWyjątkowa lekcja edukacji obywatelskiej