Strona główna

Wygraj maszt i flagę dla swojej gminy

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-09-07

Wygraj maszt i flagę dla swojej gminy

aktualności Gmina Dzierżoniów

Zachęcamy mieszkańców gminy Dzierżoniów do udziału w akcji "Pod biało-czerwoną". Przedsięwzięcie zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów online na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl

"Pod biało-czerwoną" to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?
Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w gminie, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Dla gmin do 20 000 mieszkańców (takich jak gmina Dzierżoniów) konieczne jest zebranie 100 głosów. Po wpisaniu swojego imienia i nazwiska, należy wybrać województwo (dolnośląskie), a następnie w rubryce "Wybierz miejscowość" zaznaczyć "Dzierżoniów (gmina wiejska)". Niezbędne jest także podanie swojego adresu e-mail oraz zaakceptowanie regulaminu i klauzuli RODO.

Swój głos można oddać do 11 listopada 2020 r. (do 23:59).

Szczegóły wraz z regulaminem akcji dostępne są na stronie projektu.

Wygraj maszt i flagę dla swojej gminy
powrót do poprzedniej strony