2019-09-20

Uwaga, dziś brak wody w Dobrocinie

grafika-Uwaga, dziś brak wody w Dobrocinie

Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w piątek 20.09.2019 r. wystąpiła awaria wodociągowa przy ul. Relaksowej w Dzierżoniowie. W związku z powyższym została wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców Dobrocina oraz ul. Cichej w Dzierżoniowie.

Uwaga, dziś brak wody w Dobrocinie
2019-09-20

Pobiegli w Dobrocińskich Przełajach

grafika-Pobiegli w Dobrocińskich Przełajach

Ponad 350 biegaczy wystartowało w IX Otwartych Jesiennych Biegach Przełajowych "Dobrocińskie Przełaje", które odbyły się 19 września w Dobrocinie. Biegacze rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych na dystansach od 300 metrów do 5 kilometrów.

Pobiegli w Dobrocińskich Przełajach
2019-09-19

Bezpłatna sterylizacja psów i kotów

grafika-Bezpłatna sterylizacja psów i kotów

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Bielawy zaprasza do skorzystania z bezpłatnego zabiegu sterylizacji kotek i suczek. Więcej informacji udzielają przedstawiciele organizacji - nr tel.: 669 969 106 lub 661 783 016.

Bezpłatna sterylizacja psów i kotów
2019-09-18

Zebranie wiejskie we Włókach

23 września 2019 r. o 17:00 w Sali Integracji Społecznej we Włókach odbędzie się zebranie wiejskie. Głównymi tematami zebrania będą uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu Sołtysa wsi Włóki (na skutek złożonej rezygnacji), a także zmiany składu Grupy Odnowy Wsi Włóki.

2019-09-17

Droga w Wiatraczynie przebudowana

grafika-Droga w Wiatraczynie przebudowana

Zakończono prace związane z przebudową drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Wiatraczynie. Na odcinku o dł. 0,3 km wykonano nową nawierzchnię z mieszanek mineralno-bitumicznych.

Droga w Wiatraczynie przebudowana
2019-09-17

Młodzi strażacy walczyli o puchar wójta

grafika-Młodzi strażacy walczyli o puchar wójta

Na boisku sportowym w Ostroszowicach odbył się w sobotę Turniej Piłkarski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Uczestniczyło w nim niemal 100 młodych strażaków-ochotników.

Młodzi strażacy walczyli o puchar wójta
2019-09-16

Pole do minigolfa w Uciechowie oficjalnie otwarte!

grafika-Pole do minigolfa w Uciechowie oficjalnie otwarte!

Mieszkańcy Uciechowa uroczyście otworzyli w sobotę 14 września pole do minigolfa. W wydarzeniu uczestniczyli również Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski i jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Pole do minigolfa w Uciechowie oficjalnie otwarte!

Złoty jubileusz naszych mieszkańców

grafika-Złoty jubileusz naszych mieszkańców

Dziewięć par z gminy Dzierżoniów świętowało w niedzielę 15 września swoje złote gody. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP wręczył jubilatom Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Złoty jubileusz naszych mieszkańców

Zebrania wiejskie w gminie Dzierżoniów

grafika-Zebrania wiejskie w gminie Dzierżoniów

W tym tygodniu na terenie gminy Dzierżoniów odbywać się będą zebrania wiejskie. Głównym tematem zebrań będzie uchwalenie wniosku zawierającego listę zadań do realizacji w ramach funduszu sołeckiego na rok 2020.

Zebrania wiejskie w gminie Dzierżoniów
2019-09-13

Poznaj lokalne piękno Gór Sowich

grafika-Poznaj lokalne piękno Gór Sowich

W ramach projektu "Unikalne piękno środowiska naturalnego - kampania informacyjno-edukacyjna" rozpoczyna się realizacja gminnych konferencji. Ich celem jest zapoznanie mieszkańców z przyrodą obszaru, na którym mieszkają. Konferencja na terenie naszej gminy odbędzie się 24 września o 18:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach.

Poznaj lokalne piękno Gór Sowich
2019-09-13

Seniorzy z wizytą w gminie Gogolin

grafika-Seniorzy z wizytą w gminie Gogolin

Seniorzy z gminy Dzierżoniów odwiedzili w dniach 10-11 września 2019 r. gminę Gogolin (woj. opolskie). Wizyta została zrealizowana w ramach projektu pn. "Sprawny, aktywny, potrzebny - aktywizacja seniorów z gmin wiejskich na rzecz walki z wykluczeniem społecznym", na który nasza gmina pozyskała środki z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Seniorzy z wizytą w gminie Gogolin