2019-11-12

Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

grafika-Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

Mieszkańcy, przedstawiciele władz i delegacje organizacji kombatanckich oraz szkół z terenu naszej gminy uczestniczyli 11 listopada w uroczystych obchodach 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Tuszynie.

Mieszkańcy gminy uczcili rocznicę odzyskania niepodległości
2019-11-12

Ruszył nabór do Klubu Senior+ w Piławie Dolnej

grafika-Ruszył nabór do Klubu Senior+ w Piławie Dolnej

OPS Gminy Dzierżoniów zaprasza osoby nieaktywne zawodowo zamieszkujące na terenie gminy Dzierżoniów, które ukończyły 60 rok życia i są niesamodzielne, do udziału w zajęciach w Klubie Senior+. Nabór trwa od 12 listopada 2019 r. do 20 listopada 2019 r.

Ruszył nabór do Klubu Senior+ w Piławie Dolnej
2019-11-06

Podsumowanie unihokejowych zmagań

grafika-Podsumowanie unihokejowych zmagań

"Igrzyska Dolnego Śląska w unihokeju uważam za zamknięte". Takie słowa można było usłyszeć 31 października w hali OSiR-u w Dzierżoniowie po wręczeniu medali zwycięskim drużynom po ostatnim finale wojewódzkim w unihokeju.

Podsumowanie unihokejowych zmagań
2019-11-04

Harmonogram polowań zbiorowych

grafika-Harmonogram polowań zbiorowych

Koło Łowieckie "Orzeł" w Świdnicy podaje do wiadomości harmonogram polowań zbiorowych w sezonie 2019/2020 na wszystkich obwodach dzierżawionych przez Koło Łowieckie.

Harmonogram polowań zbiorowych
2019-11-04

Nabór na stanowisko

grafika-Nabór na stanowisko

Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Dzierżoniów ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Głównego Księgowego w ZGK.

Nabór na stanowisko
2019-10-31

Oświata głównym tematem sesji

grafika-Oświata głównym tematem sesji

Najważniejszym punktem obrad październikowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów był raport z działalności gminnych placówek oświatowych w roku szkolnym 2018/2019. Posiedzenie odbyło się w czwartek 31 października.

Oświata głównym tematem sesji
2019-10-31

12 listopada rusza rekrutacja do Klubu Senior+

grafika-12 listopada rusza rekrutacja do Klubu Senior+

Klub SENIOR+ w Piławie Dolnej rozpocznie działalność już w grudniu. Dla seniorów przygotowano ciekawą ofertę zajęć. Będą mogli m.in. uczestniczyć w spotkaniach tematycznych, zajęciach kulinarnych, edukacyjnych, kulturalnych, plastycznych i ruchowych.

12 listopada rusza rekrutacja do Klubu Senior+

Działka w Mościsku na sprzedaż

grafika-Działka w Mościsku na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów ma na sprzedaż działkę niezabudowanej nr 423/2 położoną w Mościsku. Przetarg odbędzie się w dniu 5.12.2019 r.

Działka w Mościsku na sprzedaż

Lokal w Ostroszowicach na sprzedaż

grafika-Lokal w Ostroszowicach na sprzedaż

Gmina Dzierżoniów ma na sprzedaż lokal mieszkalny nr 2 położony w Ostroszowicach przy ul. Bielawskiej 35. Przetarg odbędzie się w dniu 5.12.2019 r.

Lokal w Ostroszowicach na sprzedaż

Klub Senior+ w Piławie Dolnej

grafika-Klub Senior+ w Piławie Dolnej

W październiku zostały zakończone roboty budowlane przy realizacji projektu pn. "Adaptacja pomieszczeń na Klub SENIOR+" na parterze pałacu przy ul. Błotnistej 12 w Piławie Dolnej.

Klub Senior+ w Piławie Dolnej

7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki

grafika-7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki

Uczniowie z klasy 7B ze szkoły podstawowej w Tuszynie udali się 16 października 2019 roku na wycieczkę klasową do Opola. W środę rano wszyscy stawili się punktualnie na dworcu PKP w Dzierżoniowie wraz ze swoim wychowawcą Jarosławem Pawlaczkiem i opiekunem Elżbietą Szczepańską. Szynobus Kolei Dolnośląskich zawiózł nas do Wrocławia, a następnie PKP Intercity pojechaliśmy do Opola.

7B z Tuszyna w stolicy polskiej piosenki
2019-10-29

Słonik szczęścia od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie

grafika-Słonik szczęścia od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie

Z misją "Słonik szczęścia" 29 października wraz ze swoimi podopiecznymi odwiedziły nas Monika Szczypka i Renata Szpada - przedstawicielki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie. Delegacja przekazała wójtowi Markowi Chmielewskiemu słonika wykonanego własnoręcznie przez podopiecznych Ośrodka.

Słonik szczęścia od Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie