grafika-Wykaz nieruchomości na sprzedaż w Dobrocinie

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości wykaz nieruchomości położonej w Dobrocinie, stanowiącej własność gminy, przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargowym.

Wykaz działek na sprzedaż w Nowiźnie

grafika-Wykaz działek na sprzedaż w Nowiźnie

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości wykaz nieruchomości położonych w Nowiźnie, stanowiących własność gminy, przeznaczonych do sprzedaży w trybie przetargowym.

Wykaz działek na sprzedaż w Nowiźnie
2020-02-19

Idą zmiany w odznace "Znam Góry Sowie"

grafika-Idą zmiany w odznace "Znam Góry Sowie"

Zweryfikowanych zostało już blisko pół tysiąca małych odznak "Znam Góry Sowie"! 17 lutego odbyło się spotkanie, podczas którego Wójt Gminy Dzierżoniów i jednocześnie Wiceprezes Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich Marek Chmielewski oraz Mirosław Gontkowski - przewodnik i pasjonat turystyki rozmawiali o poszerzeniu projektu.

Idą zmiany w odznace "Znam Góry Sowie"
2020-02-17

grafika-Wykaz nieruchomości na sprzedaż w Dobrocinie

2020-02-17

Przycisk Sieci Życia do natychmiastowego wezwania pomocy

grafika-Przycisk Sieci Życia do natychmiastowego wezwania pomocy

Nasze życie może się zmienić w jednej chwili. Tracimy bliską osobę, zdrowie, dom, dorobek całego życia. Na niektóre z tych zdarzeń nie mamy wpływu. Są jednak takie sytuacje, kiedy ryzyko straty możemy znacznie ograniczyć, a nawet całkiem wyeliminować.

Przycisk Sieci Życia do natychmiastowego wezwania pomocy
2020-02-14

grafika-OGŁOSZENIE - zebranie wiejskie

Na podstawie § 14 ust. 1 Statutu Sołectwa Książnica informuję mieszkańców sołectwa KSIĄŻNICA, że w dniu 21 lutego 2020 r. o godzinie 18:00 w Parku Wiejskim z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, Książnica 5A odbędzie się zebranie wiejskie.

2020-02-14

Zaproszenie do udziału w pracach komisji konkursowej

W związku z ogłoszonym otwartym konkursem ofert na realizację zadań publicznych gminy Dzierżoniów w roku 2020, zapraszamy do udziału w pracach komisji konkursowej opiniującej oferty. W załączeniu zaproszenie i formularz zgłoszeniowy.

2020-02-13

grafika-OGŁOSZENIE - zebranie wiejskie

Na podstawie § 14 ust. 1 Statutu Sołectwa Włóki informuję mieszkańców sołectwa WŁÓKI, że w dniu 20 lutego 2020 r. o godzinie 17:30 w SALI INTEGRACJI SPOŁECZNEJ we Włókach odbędzie się zebranie wiejskie.

2020-02-12

Dobry rok dla działań społecznych

grafika-Dobry rok dla działań społecznych

2019 to kolejny rok, w którym odniesiono wiele sukcesów w działaniach prospołecznych. Był to przede wszystkim wyjątkowy rok dla organizacji pozarządowych. Zrealizowały one 55 zadań publicznych o wartości ok. 235 tys. zł. Wśród nich były bardzo ciekawe projekty, m.in. "Plener rzeźbiarski we Wsi Okrągłego Zamku", "Prowadzenie Klubu Seniora 60+ w Mościsku", "Placyk przy skałkach wizytówką Kamiennego Szlaku" czy "Bal Wszystkich Świętych".

Dobry rok dla działań społecznych
2020-02-12

grafika-Dotacje na nowoczesne kotły i pompy ciepła - zaproszenie na spotkanie informacyjne

W związku z przyznanym dofinansowaniem ze środków unijnych na projekt, którego partnerem jest gmina Dzierżoniów, w imieniu Lidera Projektu zapraszamy na spotkanie informacyjne poświęcone zasadom działania programu oraz możliwościom ubiegania się przez mieszkańców o granty na wymianę kotłów stałopalnych.

2020-02-11

ARiMR: Zabezpiecz gospodarstwo przed suszą, złóż wniosek o dotację

Od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Szczegóły w załączonym dokumencie.

KRUS zaprasza do Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci

grafika-KRUS zaprasza do Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci

Placówka Terenowa KRUS w Świdnicy informuje, że decyzją Prezes KRUS Aleksandry Hadzik rozpoczął się w styczniu br. X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pod hasłem "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzaki znasz i szanujesz".

KRUS zaprasza do Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci

Pomóż podsumować działanie Lokalnej Strategii Rozwoju

grafika-Pomóż podsumować działanie Lokalnej Strategii Rozwoju

Stowarzyszenie "Ślężanie - Lokalna Grupa Działania" zachęca wszystkich mieszkańców do wypełnienia ankiety, której celem jest zbadanie poziomu satysfakcji z faktu mieszkania na terenie LGD Ślężanie (gminy: Dzierżoniów, Jordanów Śląski, Łagiewniki, Marcinowice, Mietków, Niemcza, Piława Górna i Sobótka).

Pomóż podsumować działanie Lokalnej Strategii Rozwoju
2020-02-10

Nieruchomość na sprzedaż w Owieśnie

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej została wywieszona informacja dotycząca sprzedaży udziału nieruchomości nr 357 w 1/16 części, położonej w Owieśnie 23.

2020-02-07

Radosnych ferii!

grafika-Radosnych ferii!

Wszystkim uczniom i nauczycielom gminnych placówek oświatowych życzę radosnych, pełnych atrakcji i - co najważniejsze - bezpiecznych ferii zimowych. Mam nadzieję, że te dwa wolne od nauki tygodnie pozwolą Wam wypocząć i naładować akumulatory przed kolejnymi miesiącami pracy.

Wójt Gminy Dzierżoniów
Marek Chmielewski

Radosnych ferii!
2020-02-07

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

Informujemy, że w siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dzierżoniów został wywieszony od 07.02.2020 r. wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy, stanowiących własność gminy, położonych w obrębie Ostroszowice.