2021-10-21

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR - ruszył nabór wniosków

grafika-Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR - ruszył nabór wniosków

Do piątku 29 października gmina Dzierżoniów prowadzi nabór deklaracji udziału w konkursie grantowym na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci, wnuków i prawnuków z rodzin byłych pracowników PGR. W ramach projektu może zostać sfinansowany zakup komputerów stacjonarnych, laptopów lub tabletów oraz dostęp do internetu.

Komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR - ruszył nabór wniosków
2021-10-20

Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa

grafika-Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa

Spadek liczby przestępstw i wykroczeń, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców oraz poprawa wizerunku policji to główne cele planu działań priorytetowych dzielnicowego gminy Dzierżoniów. Tym razem działania obejmą Dobrocin. Potrwają do końca stycznia 2022 roku.

Dzielnicowy wdraża kolejny plan poprawy bezpieczeństwa
2021-10-19

Działka w Mościsku na sprzedaż

grafika-Działka w Mościsku na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 została wywieszona informacja o nieruchomości położonej w Mościsku, przeznaczonej do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego.

Działka w Mościsku na sprzedaż
2021-10-19

Nowe książki w bibliotekach

grafika-Nowe książki w bibliotekach

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta otrzymała dofinansowanie w wysokości 12 298 zł w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

Nowe książki w bibliotekach
2021-10-15

Konsultacje nowego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi

Zapraszamy do udziału w konsultacjach projektu "Programu współpracy gminy Dzierżoniów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w roku 2022". Szczegóły w zakładce Pożytek publiczny - Współpraca z organizacjami pozarządowymi 2022.

2021-10-15

Utrzymanie koryta rzeki Piławy w Piławie Dolnej

grafika-Utrzymanie koryta rzeki Piławy w Piławie Dolnej

Stosownie do zapisów § 3 ust. 1 pkt 2a Regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości do 130000,00 zł, wprowadzonego Zarządzeniem Wójta Gminy Dzierżoniów Nr 286/2/21 z dnia 4 stycznia 2021 r., zapraszamy do składania ofert cenowych na wykonanie usługi pn.: "Utrzymanie koryta rzeki Piławy w Piławie Dolnej gm. Dzierżoniów".

Utrzymanie koryta rzeki Piławy w Piławie Dolnej

Pasowanie na ucznia w gminnych szkołach

grafika-Pasowanie na ucznia w gminnych szkołach

W gminnych szkołach 14 października odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Ślubowanie złożyli podopieczni placówek z Mościska, Ostroszowic i Piławy Dolnej.

Pasowanie na ucznia w gminnych szkołach

Nagrody dla wyróżniających się nauczycieli

grafika-Nagrody dla wyróżniających się nauczycieli

Jak co roku wyróżniający się nauczyciele z gminnych placówek oświatowych otrzymali nagrody Wójta Gminy Dzierżoniów. Okazją do przyznania wyróżnień był Dzień Edukacji Narodowej.

Nagrody dla wyróżniających się nauczycieli

Październikowa narada sołtysów

grafika-Październikowa narada sołtysów

Sołtysi z naszej gminy zebrali się 12 października w Urzędzie Gminy Dzierżoniów na comiesięcznej naradzie. Głównym tematem spotkania była modernizacja przepustów pod drogami gminnymi.

Październikowa narada sołtysów

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

grafika-Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom, opiekunom oraz pracownikom placówek oświatowych. Życzymy Wam zdrowia, wiele energii i poczucia dobrze pełnionej misji.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
2021-10-08

I miejsce dla Zespołu Śpiewaczego Uciecho-wianki

grafika-I miejsce dla Zespołu Śpiewaczego Uciecho-wianki

Ostatni wrześniowy weekend w Międzyzdrojach upłynął w radosnej atmosferze tańca i śpiewu. Zespoły z całej Polski zawitały na XIX Spotkania Artystyczne Seniorów. Zespół Uciecho-Wianki wrócił do nas z nagrodą w kategorii Zespoły Śpiewacze!

I miejsce dla Zespołu Śpiewaczego Uciecho-wianki
2021-10-08

Nowa nawierzchnia na drodze w Mościsku

grafika-Nowa nawierzchnia na drodze w Mościsku

Dobiegła końca inwestycja na drodze gminnej przy działce nr 884 (okolice ul. Szkolnej) w Mościsku. Przebudowany został odcinek o długości ok. 128 m.

Nowa nawierzchnia na drodze w Mościsku
2021-10-07

Mieszkańcy gminy Pieszyce odwiedzili Owiesno

grafika-Mieszkańcy gminy Pieszyce odwiedzili Owiesno

W ramach kolejnego etapu projektu "Między Ślężą a Sową - wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie rozwoju obszarów wiejskich w oparciu o walory turystyczne regionu" mieszkańcy gminy Pieszyce odwiedzili 6 października Owiesno.

Mieszkańcy gminy Pieszyce odwiedzili Owiesno
2021-10-05

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Mościsku

grafika-Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Mościsku

24 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku miało miejsce międzynarodowe wydarzenie pn. "Europejski Dzień Sportu Szkolnego", czyli wielkie święto ruchu, które odbywało się równolegle w 40 krajach na świecie, z udziałem niemal 400 polskich szkół.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w Mościsku