AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-08-14

Utrudnienia w ruchu we Włókach

grafika-Utrudnienia w ruchu we Włókach

Informuje, że w ramach inwestycji pn.: "Przebudowa drogi gminnej ul. Widokowej w miejscowości Włóki" od dnia 19.08.2020 r. rozpoczęte zostaną roboty drogowe i zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Utrudnienia w ruchu we Włókach
2020-08-13

"Szczypiorki" w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

grafika-"Szczypiorki" w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska wciąż się rozwija. W sierpniu do Sieci zostało przyjętych 8 nowych uczestników. Wśród nich znalazło się Gospodarstwo Rolne Szczypiorki państwa Szczypków z Tuszyna.

"Szczypiorki" w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego
2020-08-12

"E-aktywni..."

grafika-"E-aktywni..."

Spotkaliśmy się dotychczas z pojęciami: aktywny rad, aktywny węgiel. Nadszedł czas, aby poznać pojęcie e-aktywni... Dotyczy ono aktywności elektronicznej mieszkańców gminy Dzierżoniów, których zapraszamy do udziału w projekcie "E-aktywni mieszkańcy Gminy Dzierżoniów".

"E-aktywni..."
2020-08-12

Wyścigi kolarskie na terenie gminy

grafika-Wyścigi kolarskie na terenie gminy

Koniec bieżącego tygodnia będzie obfitował na terenie gminy Dzierżoniów w wydarzenia kolarskie. Od czwartku do soboty odbędzie się "SOWIOGÓRSKI TOUR" - Wyścig Kolarski Nadziei Olimpijskich Grupy Wyszehradzkiej w kategoriach junior oraz kobiety open.

Wyścigi kolarskie na terenie gminy
2020-08-10

Jubileusz setnych urodzin

grafika-Jubileusz setnych urodzin

W sobotę Pan Tadeusz Bób, mieszkaniec Uciechowa obchodził piękny jubileusz 100. rocznicy urodzin. Z tej okazji serdeczne gratulacje, podziękowania i życzenia Szanownemu Jubilatowi, w imieniu całej społeczności gminy Dzierżoniów złożyli Wójt Gminy Marek Chmielewski oraz Zastępca Wójta Jolanta Zarzeka.

Jubileusz setnych urodzin
2020-08-05

Wyłączenie wody w Nowiźnie

grafika-Wyłączenie wody w Nowiźnie

Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o.o. w Dzierżoniowie informuje, że w środę 5 sierpnia 2020 r. wystąpiła awaria sieci wodociągowej w Nowiźnie. W związku z tym zostanie wstrzymana dostawa wody dla mieszkańców ul. Mostowej (budynki od 1 do 4) oraz ul. Długiej (budynki od 12 do 24) w Nowiźnie.

Wyłączenie wody w Nowiźnie
2020-08-04

Poznaj "Polski e-bazarek"

grafika-Poznaj "Polski e-bazarek"

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą "Cudze chwalicie, swoje poznajcie", która promuje polskiebazarek.pl. Strona jest odpowiedzią na utrudnienia występujące w dobie koronawirusa z tradycyjnym sposobem sprzedaży produktów - pomaga w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami.

Poznaj "Polski e-bazarek"
2020-08-03

Lokal mieszkalny wraz z gruntem na sprzedaż

grafika-Lokal mieszkalny wraz z gruntem na sprzedaż

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości ogłoszenie o sprzedaży lokalu mieszkalnego położonego w Ostroszowicach przy ul. Bielawskiej 35/2 w trybie przetargowym.

Lokal mieszkalny wraz z gruntem na sprzedaż
2020-08-03

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

grafika-Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy

Wójt Gminy Dzierżoniów podaje do wiadomości ogłoszenie o dzierżawie nieruchomości gminnych położonych w Mościsku i Ostroszowicach w trybie przetargowym.

Nieruchomości przeznaczone do dzierżawy
2020-07-31

Złoty jubileusz naszych mieszkańców

grafika-Złoty jubileusz naszych mieszkańców

Trzynaście par z gminy Dzierżoniów świętowało 31 lipca swoje złote gody. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta RP wręczył jubilatom Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Złoty jubileusz naszych mieszkańców
2020-07-30

Most w Mościsku zamknięty. Uwaga na zmianę organizacji ruchu

grafika-Most w Mościsku zamknięty. Uwaga na zmianę organizacji ruchu

W związku z remontem mostu przy ul. Kolejowej w Mościsku, od czwartku 30 lipca wprowadzona zostanie tam tymczasowa organizacja ruchu. Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obecnie obowiązujących znaków drogowych. Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

Most w Mościsku zamknięty. Uwaga na zmianę organizacji ruchu
2020-07-28

W sobotę zawyją syreny alarmowe

grafika-W sobotę zawyją syreny alarmowe

W sobotę 1 sierpnia na terenie gminy Dzierżoniów zawyją syreny alarmowe. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania, a jednocześnie upamiętnienie 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W sobotę zawyją syreny alarmowe
2020-07-22

Na rowerze przez gminę Dzierżoniów

grafika-Na rowerze przez gminę Dzierżoniów

Gmina Dzierżoniów to podgórska okolica, która rozciąga się od malowniczych Gór Sowich, poprzez pełne przyrodniczych skarbów Wzgórza Kiełczyńskie, aż po tajemniczy Masyw Ślęży. Nasze tereny są wyjątkowo atrakcyjne dla rowerzystów - dlatego ruszamy z nowym cyklem: "Na rowerze przez gminę Dzierżoniów". Przygotowaliśmy dla Państwa trasę rowerową, która pozwoli nie tylko aktywnie spędzić jeden z weekendowych dni, ale i dowiedzieć się kilku ciekawostek o naszym regionie.

Na rowerze przez gminę Dzierżoniów
2020-07-22

Środki na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły w Tuszynie

grafika-Środki na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły w Tuszynie

Na wniosek gminy Dzierżoniów ponad 63 tys. zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej trafi do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Środki na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły w Tuszynie
2020-07-21

"Produkt Polski". Kupuj świadomie

grafika-"Produkt Polski". Kupuj świadomie

W 2017 r. weszły w życie przepisy dające producentom możliwość wyróżniania produktów wyprodukowanych w naszym kraju z polskich surowców poprzez oznakowanie ich informacją "PRODUKT POLSKI". Dzięki temu konsumenci mają możliwość odnalezienia na sklepowej półce krajowego asortymentu.

"Produkt Polski". Kupuj świadomie
2020-07-20

Nowe wydanie gazety gminnej - sprostowanie

Nowe wydanie gazety gminnej - sprostowanie

W najnowszym wydaniu (nr 3 (09) / 2020) gminnego biuletynu informacyjnego pt. "Stąd Jestem, Tu Mieszkam, Tu Chcę Żyć" na stronie 8 pojawił się błąd w tytule artykułu o pracach modernizacyjnych prowadzonych w remizie OSP w Roztoczniku. Tytuł powinien brzmieć: "Remiza OSP Roztocznik powiększy się". Przepraszamy za tę oczywistą omyłkę pisarską. Została ona już poprawiona w wersji elektronicznej biuletynu.

2020-07-17

Znam trasy turystyczne w Powiecie Dzierżoniowskim

grafika-Znam trasy turystyczne w Powiecie Dzierżoniowskim

Zapraszamy do podjęcia wyzwania pod hasłem "Znam trasy turystyczne w Powiecie Dzierżoniowskim" przygotowanego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie. W ramach wyzwania należy przejść pieszo wszystkie ścieżki edukacyjno-historyczno-przyrodnicze lub przejechać wszystkie trasy rowerowe, które znajdują się w naszym powiecie.

Znam trasy turystyczne w Powiecie Dzierżoniowskim