2022-05-24

Dofinansowanie na przebudowę filii biblioteki w Owieśnie

grafika-Dofinansowanie na przebudowę filii biblioteki w Owieśnie

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta uzyskała dofinansowanie na przebudowę filii biblioteki w Owieśnie. Projekt pod nazwą "Rycerska filia we Wsi Okrągłego Zamku - przebudowa" znalazł się na 17 miejscu (spośród 47 pozytywnie rozpatrzonych) w rankingu placówek dofinansowanych w II naborze Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 "Infrastruktura Bibliotek 2021-2025".

Dofinansowanie na przebudowę filii biblioteki w Owieśnie
2022-05-23

grafika-Działki budowlane w Jodłowniku na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 w Dzierżoniowie została wywieszona od 23.05.2022 r. informacja o sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego działek nr 162/16, 162/17 położonych w Jodłowniku.

2022-05-18

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - złóż deklarację!

grafika-Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - złóż deklarację!

Od 1 lipca 2021 roku wprowadzono obowiązek składania deklaracji do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Złożenie deklaracji dotyczy źródeł ciepła o mocy nieprzekraczającej 1 megawata i spalania paliw w budynkach mieszkalnych oraz niemieszkalnych.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - złóż deklarację!
2022-05-18

Dofinansowanie na konserwację rowów melioracyjnych

grafika-Dofinansowanie na konserwację rowów melioracyjnych

Gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego w wysokości 34 000 zł na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych, będących własnością gminy. Całkowity koszt zadania pn. "Konserwacja rowów melioracyjnych na terenie gminy Dzierżoniów w 2022 r." wyniesie 68 427 zł.

Dofinansowanie na konserwację rowów melioracyjnych
2022-05-16

Podsumowanie konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi

grafika-Podsumowanie konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi

Wójt Gminy Dzierżoniów i jednocześnie przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW) Marek Chmielewski uczestniczył w dniach 12-13 maja w uroczystościach Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi (Europäische ARGE Landentwicklung & Dorferneuerung) w Górnej Austrii.

Podsumowanie konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi
2022-05-13

grafika-Działki budowlane w Jodłowniku na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 w Dzierżoniowie została wywieszona od 13.05.2022 r. informacja o sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego działek nr 162/25, 162/24 położonych w Jodłowniku.

2022-05-12

grafika-Działki budowlane w Jodłowniku na sprzedaż

W siedzibie Urzędu Gminy Dzierżoniów przy ul. Piastowskiej 1 w Dzierżoniowie została wywieszona od 12.05.2022 r. informacja o sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego działek nr 162/22, 162/23 położonych w Jodłowniku.

2022-05-11

Razem dla Pokoju

grafika-Razem dla Pokoju

Przez 48 godzin od 7 maja trwał w Kościele Pokoju w Świdnicy artystyczny maraton. W wydarzeniu "Razem dla Pokoju - instytucje kultury wobec wojny" wzięło udział wielu artystów z Ukrainy i Polski, wspólnie dodając sobie otuchy i dając świadectwo niezgody na barbarzyństwo i niepotrzebne cierpienie.

Razem dla Pokoju
2022-05-09

Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich

grafika-Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich

Za nami oficjalny start drugiej, czteroletniej edycji Korony Gór Sowich - wyścigu kolarskiego amatorów. Kolarze mieli do przejechania trasę z Nowej Rudy przez Wolibórz, Jodłownik, Ostroszowice, Kietlice, Owiesno, Piławę Górną, Kluczową, Olbrachcice Wielkie, Stoszowice, Budzów, Srebrną Górę, Nową Wieś Kłodzką na Górę św. Anny w Nowej Rudzie.

Wystartowała kolejna edycja Korony Gór Sowich
2022-05-06

Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

grafika-Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych

Wójt Gminy Dzierżoniów ogłasza wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie "Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego", "Podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej", "Działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym" oraz "Turystyki i krajoznawstwa".

Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych