"Współpraca, partnerstwo, rozwój". Kolejny projekt ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

2020-08-20

Ponad 58 tys. zł - to kwota, jaką gmina Dzierżoniów pozyskała na realizację kolejnego przedsięwzięcia ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W środę 19 sierpnia delegacja naszej gminy omawiała najważniejsze założenia projektu pn. "Współpraca, partnerstwo, rozwój - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW" z przedstawicielami gminy Krobia.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Głównym celem operacji jest wymiana wiedzy pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w rozwoju obszarów wiejskich, zwiększenie intensywności współpracy i integracji oraz poznanie dobrych praktyk wypracowanych przez partnerów projektu szczególnie w obszarze zawiązywania partnerstw lokalnych, poprzez współorganizację i współuczestnictwo w szeregu działań odbywających się na terenie gmin Dzierżoniów i Krobia w okresie od kwietnia do końca października 2020 roku.

Projekt zakłada również wydanie publikacji, w której zebrana zostanie baza dobrych praktyk dotyczących współpracy partnerstw lokalnych, organizacji pozarządowych, samorządów i innych podmiotów na rzecz rozwoju wsi.

Liderem przedsięwzięcia jest gmina Dzierżoniów, a partnerami: gmina Krobia (woj. wielkopolskie), Fundacja Ziemi Krobskiej im. Prof. Rajmunda Teofila Hałasa oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta.

To już piąty projekt, który nasza gmina realizuje ze środków KSOW. W minionych latach nasi mieszkańcy brali udział w wielu inspirujących warsztatach i wyjazdach oraz współpracowali z mieszkańcami innych gmin - Kłodzko, Międzylesie, Lubawka, Świerzawa, Cekcyn, Gniewino i Gogolin. W ramach projektów wydaliśmy również kilka publikacji, m.in. na temat dziedzictwa kulturowego naszego regionu czy działalności na rzecz seniorów.

Odwiedź portal KSOW
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Współpraca, partnerstwo, rozwój Kolejny projekt ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich