Wspólnie planowaliśmy zagospodarowanie przestrzeni w Piławie Dolnej

2022-04-20

Wspólnie planowaliśmy zagospodarowanie przestrzeni w Piławie Dolnej

Podczas pierwszego spotkania konsultacyjnego w ramach projektu "Nasza przestrzeń. Konsultacje społeczne dokumentów planistycznych na wsi i w małych miastach", które odbyło się 19 kwietnia, wspólnie planowaliśmy przestrzeń Piławy Dolnej.

Spotkanie w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej poświęcone było części merytorycznej. Następnie wraz z zainteresowanymi wybraliśmy się na spacer badawczy po terenie przyległym do placówki.

Dyskusja mieszkańców skupiła się głównie wokół pomysłów, w jaki sposób zagospodarować ten teren. Motywem przewodnim było wybudowanie obiektu, w którym będą mieścić się przedszkole, biblioteka oraz sala wiejska, a także parking oraz ogólnodostępny plac zabaw.

Wszystkie pomysły i wnioski zostaną rozpatrzone, a warianty przedstawimy na kolejnym spotkaniu, na które zapraszamy już 24 maja 2022 r.