2022-10-03

Wrześniowa sesja Rady Gminy

Sprawozdanie z realizacji budżetu gminy Dzierżoniów za pierwsze półrocze bieżącego roku, które przedstawił radnym Wójt Marek Chmielewski, było głównym tematem ostatniej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się 29 września.

Podczas sesji Kierownik Referatu Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Mariusz Zawiła przedstawił podejmowane działania w zakresie ochrony powietrza na terenie gminy. Z kolei informacje na temat pozyskiwania środków zewnętrznych na wymianę źródeł ciepła dla mieszkańców gminy Dzierżoniów przedstawiła Agnieszka Szabat ze Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska.

Podczas sesji w swoim wystąpieniu prezes Tomasz Smolarz zaprezentował główne kierunki działań i zamierzenia spółki "ENERGIA KOMUNALNA Sp. z o.o.".

W trakcie sesji został również wręczony akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Iwonie Sienkiewicz, nauczycielce z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Radni przegłosowali również kilka uchwał, m.in. w sprawie zmian w programie Budżetu Gminy Dzierżoniów na rok 2022, nadania nazwy skwerkowi imienia Pawła Basa na terenie miejscowości Ostroszowice, przystąpienie do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Dzierżoniów dla obrębu Roztocznik i Dobrocin oraz przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego tereny położne w obrębie geodezyjnym Roztocznik i Dobrocin.

Wrześniowa sesja Rady GminyWrześniowa sesja Rady GminyWrześniowa sesja Rady GminyWrześniowa sesja Rady GminyWrześniowa sesja Rady GminyWrześniowa sesja Rady Gminy