Wracamy na Orlika i na pozalekcyjne zajęcia sportowe

2020-05-15

Wracamy na Orlika i na pozalekcyjne zajęcia sportowe

Od 18 maja zostają wznowione pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci z terenu gminy Dzierżoniów na boiskach otwartych w Dobrocinie, Roztoczniku, Uciechowie, Tuszynie i Mościsku. Od poniedziałku będzie można również korzystać z boisk Orlika w Piławie Dolnej.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na boiskach będzie mogło jednocześnie przebywać maksymalnie 14 osób + 2 trenerów.

Przebywając na obiektach o charakterze otwartym, należy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa: zachowaniu dystansu społecznego, obowiązku zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy), ograniczenia liczby osób korzystających z obiektu, dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt czy korzystania z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcji po każdym użyciu. Nadal nie będzie możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

Obiekty, na których będą odbywać się zajęcia zostaną wyposażone w środki do dezynfekcji rąk i sprzętu.