Wieńce z Myśliszowa i Piławy Dolnej wśród najpiękniejszych

2018-08-30

Wieńce z Myśliszowa i Piławy Dolnej wśród najpiękniejszych

Sołectwa Piława Dolna i Myśliszów zajęły ex aequo drugie miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w naszym powiecie. Laureaci konkursu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zostali uhonorowani podczas sesji Rady Powiatu 28 sierpnia.

Za najpiękniejszy został uznany wieniec dożynkowy wykonany przez sołectwo Sienice. Zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną o wartości 400 zł oraz prawo reprezentowania powiatu dzierżoniowskiego na Dożynkach Wojewódzkich, które odbędą się w najbliższą niedzielę 2 września w Gryfowie Śląskim.

Sołectwa Piława Dolna i Myśliszów za II miejsce otrzymały nagrodę w wysokości 300 zł, natomiast trzecie miejsce i 200 zł przypadło sołectwu Sieniawka. IV miejsce zajął wieniec sołectwa Owiesno.

To kolejny sukces wieńców z naszej gminy. Sołectwom biorącym udział w konkursie dziękujemy za zaangażowanie i serdecznie gratulujemy!

Źródło: powiat dzierżoniowski - www.pow.dzierzoniow.pl