Wielkie serca mieszkańców gminy Dzierżoniów

2021-02-08

Wielkie serca mieszkańców gminy Dzierżoniów

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Dzierżoniów przeszedł do historii. Tradycyjnie Gminny Sztab mieścił się w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach. Licytacje orkiestrowych gadżetów oraz przepięknych ozdób świątecznych trwały już od grudnia.

W dzień Finału 20 wolontariuszy z gminnych placówek oświatowych kwestowało w Ostroszowicach, Owieśnie, Mościsku, Piławie Dolnej, Dobrocinie, Roztoczniku i Jodłowniku. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie zorganizowali Finał w piątek 29 stycznia, w czasie którego licytowali miedzy innymi gadżety przekazane przez gminę Dzierżoniów.

Epidemia koronawirusa nie powstrzymała wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Pomimo ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym udało nam się zebrać na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy kwotę 11 734,80 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za hojność, a Joannie Fedko i Jackowi Dzwolakowi za sprawne przeprowadzenie wydarzenia. Do zobaczenia za rok.

Sztab WOŚP w Ostroszowicach