Strona główna

WielkaMoc tradycji. Za nami wyjątkowy jarmark wielkanocny

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-04-17

WielkaMoc tradycji. Za nami wyjątkowy jarmark wielkanocny

aktualności Gmina Dzierżoniów

Wielka jest moc tradycji. Impreza zorganizowana po raz pierwszy wspólnie przez powiat dzierżoniowski, miasto Dzierżoniów oraz gminę Dzierżoniów spotkała się z pozytywnym odzewem mieszkańców.

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury pod swoim dachem gościł koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, rękodzielników, organizacje pozarządowe i zespoły ludowe. Na kolorowych stołach królowały babki wielkanocne, pisanki i palmy.

Na terenie przed budynkiem odbył się także Jarmark Wielkanocny, gdzie można było zakupić pyszne domowe wyroby. Zapachy kusiły równie mocno jak kolory, które cieszyły oczy w każdym kącie. Tradycyjny żurek znikał w rekordowym tempie, a podczas rozmów z gospodyniami można było uzyskać tajne przepisy na najlepsze potrawy wielkanocne.

Przepięknie przygotowane stoły wielkanocne były wciąż fotografowane z podziwem przez wszystkich, którzy pojawili się w sali koncertowej i Galerii na Piętrze. Tematem przewodnim było oczywiście jajko. Trudno było od nich oderwać wzrok. Może zainspirują do stworzenia domowych wariantów wersji wystawowej?

Swoje stoły zaprezentowały m.in. Koła Gospodyń Wiejskich z Włók, Owiesna, Ostroszowic, Mościska i Uciechowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Pojany oraz Sołectwa Piława Dolna i Myśliszów. Oblegane były też wystawy pięknych prac Antoniny Maciątek i Lucyny Pająk.

Wśród gości pojawili się między innymi: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, starosta dzierżoniowski Grzegorz Kosowski, burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski, jego zastępca Dorota Pieszczuch, zastępca wójta gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka i dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego Paweł Czyszczoń.

Dużo radości sprawił też konkurs zbijania jaj. Nie było łatwo uzyskać tytuł Wielkanocnego Mocarza! Okrzyki triumfu słychać było ponad muzyką chórów i zespołów ludowych, prezentujących swe umiejętności na scenie. Tak dobrą zabawę koniecznie należy powtórzyć. Do zobaczenia za rok!

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

powrót do poprzedniej strony