2022-03-29

WielkaMoc Tradycji 10 kwietnia w DOK-u

Prezentacje świątecznych smakołyków, warsztaty artystyczne i możliwość zakupienia pysznych wielkanocnych specjałów - już 10 kwietnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbędzie się WielkaMoc Polsko-Czeskich Tradycji. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia zaprezentują się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, rękodzielnicy i zespoły ludowe.

Przed budynkiem DOK-u stanie Jarmark Wielkanocny. Z kolei w sali koncertowej zaprezentowane zostaną pięknie udekorowane świąteczne stoły, a na nich potrawy wielkanocne, które będzie można kupić od 14:00.

Prezentować się będą koła gospodyń wiejskich oraz lokalne organizacje pozarządowe, w tym KGW Uciechów, Ostroszowice, Owiesno i Włóki, sołectwa Mościsko, Myśliszów i Piława Dolna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pojany.

W salach DOK-u od 10:00 do 15:00 będzie można wziąć udział w warsztatach pisankarskich, wikliniarskich i plecionkarskich, a także w zajęciach z wykonywania drewnianych kołatek, a od 12:00 do 15:00 - z ozdabiania kartek wielkanocnych i robienia palm. Dla tych, którzy będą spragnieni wiedzy o wielkanocnych tradycjach i ich rozwoju, zaplanowano spotkanie z historykiem.

Impreza uroczyście rozpocznie się o 13:00. Na scenie w sali koncertowej zaśpiewają lokalne chóry i zespoły - Canzona, Kanon, Macieje, Pojana i Uciecho-Wianki.

Organizatorami wydarzenia są gmina Dzierżoniów, miasto Dzierżoniów i powiat dzierżoniowski.

Informacje dla wystawców

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 marca 2022 r.

• 9-10 kwietnia - przygotowanie sal na imprezę, montaż straganów, informacji wewnątrz i na zewnątrz budynku, montaż stoisk i stołów, informacji wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz dekoracji;
  • wystawiający otrzymają do dyspozycji stół o wym. 1,8 x 0,8 m + 4 krzesła. Montaż i dekoracja stołów będą możliwe w sobotę 9 kwietnia w godz. 14:00-17:00. W niedzielę od 10:00 do 13:00 będzie można dokończyć montaż i dowieźć potrawy;
  • na parkingu DOK zaplanowany jest jarmark - nie będzie można tam parkować pojazdów. Wystawcy otrzymają talon na wielkanocny żurek.

WielkaMoc Tradycji 10 kwietnia w DOK-u