Wciel się w bajkowych bohaterów w Dobrocinie

2020-06-10

Wciel się w bajkowych bohaterów w Dobrocinie - "Wsi Bajek i Legend"

Mieszkańcy Dobrocina aktywnie uczestniczą w pracach nad rozszerzeniem oferty swojej wioski tematycznej. W minionym czasie zakupili fotościanki z postaciami z bajek, a także upiększyli teren wokół "Zakątka zaczarowanego ołówka".

Głównymi bohaterami oferty Dobrocina są od kilku lat postacie z bajek i legend. Stowarzyszenie "Dobrocin - Wieś XXI wieku" kilkukrotnie organizowało plener rzeźbiarski, dzięki któremu wieś wzbogaciła się o rzeźby przedstawiające bajkowych bohaterów.

Tym razem stowarzyszenie w ramach projektu dofinansowanego ze środków gminy Dzierżoniów zakupiło trzy fotościanki, które pozwolą odwiedzającym wcielić się m.in. w rolę słynnej Elsy z "Krainy Lodu", Kopciuszka czy Minionków. Ścianki zostały umieszczone przy Centrum Sportowo-Rekreacyjno-Oświatowym, "Zakątku zaczarowanego ołówka" oraz przy "Skwerku na rozdrożu".

Ponadto mieszkańcy upiększyli wspomniany wcześniej "Zakątek" - oczyścili znajdujące się tam oczko wodne oraz zabezpieczyli skarpy.