Strona główna

Wakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnego

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-09-22

Wakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnego

aktualności Gmina Dzierżoniów

Okres wakacyjny w gminnych szkołach był czasem wytężonych prac porządkowych i remontów. Wszystko po to, aby budynki były jak najlepiej przygotowane do nowego roku szkolnego.

W placówkach odświeżono sale lekcyjne, korytarze oraz toalety. W szkole w Tuszynie pomalowano pomieszczenia przedszkolne i bibliotekę oraz wymieniono część urządzeń na przyszkolnym placu zabaw. Wyrównano również teren za budynkiem placówki.

Z kolei w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach odświeżono sale dydaktyczne i pomalowano szatnię. Ponadto gmina Dzierżoniów otrzymała dofinansowanie w wysokości 4 tys. zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wsparcie to zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych dla biblioteki szkolnej w Ostroszowicach.

Największy zakres robót obejmował dwie placówki. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej poprawiono pokrycie dachu nad salą gimnastyczną oraz wymieniono pokrycie nad łącznikiem. Wykonano też obróbki blacharskie i naprawiono parapety okienne. Koszt wykonanych prac to 14 tys. zł. Kwota ta została pokryta z budżetu gminy.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku wykonano remont sali gimnastycznej. Koszt zadania wyniósł prawie 30 tys. zł, z czego ponad 19 tys. zł na remont przekazała Rada Rodziców działająca w placówce. W tym roku udało się też pozyskać dofinansowanie na adaptację i wyposażenie pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków w szkole. 24 952,11 zł przyznano gminie Dzierżoniów w ramach realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu". Całość adaptacji to 40 069,51 zł. Różnica została pokryta z budżetu gminy Dzierżoniów.

Ponad 63 tys. zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej trafiło na wniosek naszej gminy do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Kwota ta została przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do nauki przedmiotów przyrodniczych. W minionych latach takie pomoce zakupiono również dla innych gminnych placówek oświatowych. W 2018 r. nasza gmina pozyskała ponad 67 tys. zł dla szkoły w Ostroszowicach, a w 2019 r. 35 tys. zł trafiło do placówki w Piławie Dolnej.

Kolejne wsparcie dla naszych szkół gmina Dzierżoniów pozyskała z projektów "Zdalna szkoła" i "Zdalna szkoła +". Do szkół trafiło 49 komputerów przenośnych oraz 3 tablety. Wartość zakupionego sprzętu to prawie 115 tys. zł.

Wakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnegoWakacyjne remonty i przygotowania do nowego roku szkolnego
powrót do poprzedniej strony