Strona główna

W sobotę w Ostroszowicach CCC Tour Grody Piastowskie i "Korona Gór Sowich"

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-08-16

W sobotę w Ostroszowicach CCC Tour Grody Piastowskie i "Korona Gór Sowich"

aktualności Gmina Dzierżoniów

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, CCC Tour Grody Piastowskie ponownie zagości w naszym województwie. W sobotę 21 sierpnia rozegrany zostanie najtrudniejszy etap tegorocznej edycji. Tego dnia odbędzie się również ostatni etap "Korony Gór Sowich" - imprezy dla amatorów kolarstwa.

Start wyścigu CCC Tour zaplanowano na 14:00 na terenie przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ostroszowicach. Na trasie znajdzie się 8 skategoryzowanych podjazdów na przełęcze: 2 razy Woliborską, 2 razy Walimską, 2 razy Sokolą oraz Srebrnogórską i Jugowską. Dodatkowo kolarze będą mieli do pokonania 6 krótkich i bardzo trudnych podjazdów. Po raz pierwszy na trasie pojawi się Myśliszów - podwójny kilometrowy podjazd o nachyleniu około 15%.

Wcześniej - o 10:00 - spod Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ostroszowicach wystartuje "Korona Gór Sowich". Od 2017 roku odbyły się już trzy edycje tego wyścigu dla amatorów kolarstwa. W minionych latach każdy uczestnik za wzięcie udziału w danym etapie otrzymywał jedną z czterech części pamiątkowego medalu. Uczestnicy, którzy przejadą wszystkie przełęcze Gór Sowich w poszczególnych latach, oprócz medali otrzymają również okolicznościowe etui. Ostatnia część trofeum będzie wręczana na mecie wyścigu w Ostroszowicach.

Po 10:00, po starcie "Korony Gór Sowich" odbędzie się wyścig kolarski dla dzieci. Uczestnicy będą mogli wystartować w kategoriach: 5-6 lat, 7-8 lat i 9-10 lat - z podziałem na chłopców i dziewczynki. Dla zwycięzców przewidziano medale i nagrody, a dla wszystkich - drobne upominki.

Do zobaczenia na starcie!

Program wyścigu CCC Tour

W sobotę w Ostroszowicach CCC Tour Grody Piastowskie i Korona Gór SowichW sobotę w Ostroszowicach CCC Tour Grody Piastowskie i Korona Gór Sowich
powrót do poprzedniej strony