AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-01-24

W marcu 2. Kongres Firm Rodzinnych

aktualności Gmina Dzierżoniów

Pod hasłem "Ciągłość i zmiana" w dniach 6-7 marca we Wrocławiu odbędzie się 2. Kongres Firm Rodzinnych. Jest to największe w regionie wydarzenie adresowane do właścicieli przedsiębiorstw rodzinnych, ich następców, którym zależy na rozwoju własnych rodzinnych biznesów.

Kongres stanowi okazję do poszerzenia wiedzy związanej z prowadzeniem biznesu rodzinnego, a także czerpania inspiracji do dalszego rozwoju. Celem kongresu jest stworzenie platformy dla przedsiębiorców rodzinnych z województwa dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego, dzięki której mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i unikalnym know how. Kongres to także miejsce gdzie przedsiębiorcy mogą nawiązać nowe kontakty oraz skorzystać z wiedzy specjalistów reprezentujących instytucje dostarczające rozwiązania dla biznesu rodzinnego.

Poruszane w ramach Kongresu zagadnienia w dużej mierze będą dotyczyć mechanizmów wsparcia profesjonalizacji firm rodzinnych. Na pierwszy dzień zaplanowane zostały cztery panele dyskusyjne poświęcone budowaniu marki, inspiracjom, wychodzeniu na zewnętrzne rynki oraz innowacyjności. Prowadzącymi i uczestnikami paneli będą eksperci oraz przedstawiciele firm rodzinnych, którzy odnieśli sukcesy rynkowe. Drugiego dnia Kongresu odbędzie się śniadanie biznesowe połączone z networkingiem oraz warsztaty tematyczne z zakresu: sukcesji, czyli przygotowania firmy i rodziny do objęcia sterów przez młodsze pokolenie, a także mediacji, marketingu i finansowania. Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne.

Ciągłość i zmiana

Tematyką tegorocznej edycji jest "Ciągłość i zmiana", a zamierzeniem organizatorów wsparcie rodzimych przedsiębiorców w wydobyciu potencjału wynikającego z połączenia dwóch elementów - wartości niesionych przez firmy rodzinne oraz wdrożenia zmian i innowacji, które będą stymulować wzrost biznesu.

- Na Kongres zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, zarówno tych prowadzących małe firmy jak i duże przedsiębiorstwa. Chcemy pokazać, że rodzinny charakter biznesu, nawet bardzo prostego, rzemieślniczego lub każdego innego założonego niedawno bądź 20-30 lat temu, to kapitał, na którym można budować przyszłość firmy. Oparciem w rozwoju mogą być własne dzieci i instytucje otoczenia biznesu - mówi dr hab. Krzysztof Safin, prof. WSB we Wrocławiu, inicjator Kongresu Firm Rodzinnych.

Organizatorami Kongresu Firm Rodzinnych "Ciągłość i zmiana" są Centrum Biznesu Rodzinnego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Regionalna Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Związek Pracodawców Polska Miedź, Dolnośląski Fundusz Rozwoju.

Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego, a także Komitetu Przedsiębiorstw Rodzinnych Krajowej Izby Gospodarczej.

Program wydarzenia i zapisy

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na uczestnictwo w Kongresie.

powrót do poprzedniej strony