Strona główna

W czwartek i piątek pomiary pola elektromagnetycznego w Ostroszowicach

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2020-04-07

W czwartek i piątek pomiary pola elektromagnetycznego w Ostroszowicach

aktualności Gmina Dzierżoniów

Laboratorium Pomiarowe DUARTE informuje, że 9 i 10 kwietnia 2020 r. (czwartek, piątek) w Ostroszowicach zaplanowane zostały pomiary pola elektromagnetycznego. Prace zostały zlecone przez właściciela Orange Polska S.A. i związane są z przeprowadzaną modernizacją instalacji, która znajduje się w Ostroszowicach przy ul. Jodłownickiej 4. Pomiary obejmują obszar w promieniu ok. 500 m od instalacji.

Pomiary pola elektromagnetycznego wykonuje się na podstawie art. 122 ustawy z 27 kwietnia 2001 r. - prawo ochrony środowiska, a jego wyniki przekazywane są do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Referatu Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Zwracamy się do okolicznych mieszkańców/użytkowników o udostępnienie lokalu (dostępu do okna, balkonu lub tarasu) w celu przeprowadzenia pomiarów. Zgoda na dostęp ma charakter dobrowolny. W przypadku braku zgody na udostępnienie lokalu, pomiary odbędą się na terenie ogólnodostępnym.

powrót do poprzedniej strony