2022-08-18

VII Uciechowska Biesiada

W Uciechowie w niedzielę 14 sierpnia na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego było radośnie, kolorowo i folkowo. Już po raz siódmy Uciechów odwiedziły zespoły muzyczne z Dolnego Śląska, które kultywują tradycję poprzez muzykę i taniec ludowy.

W tym roku przed publicznością wystąpiły zespoły:

1. Cicha Woda z Udanina
  2. Demolo z Wrocławia
  3. Górzanie z Piławy Górnej
  4. Jarzębina z Kobierzyc
  5. Kądziołeczka z Lutomii Dolnej
  6. Macieje z Ostroszowic
  7. Pogranicze ze Studnisk Dolnych
  8. Uciecho-Wianki z Uciechowa.
Gospodarzami spotkania był Zespół Muzyczny "Uciecho-Wianki", który zadbał o atmosferę, oprawę i smaczny poczęstunek. Współorganizatorami spotkania było Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś", które zdobyło dotację na organizację Biesiady z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów.

Gośćmi spotkania byli: Grzegorz Kosowski - Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego i Jolanta Zarzeka - Zastępca wójta gminy Dzierżoniów. Miłą niespodzianką były odwiedziny księdza Stanisława Kucharskiego, który od niedawna przebywa na emeryturze oraz księdza Adama Woźniaka, który jest aktualnie proboszczem parafii w Jaźwinie.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, pomocnikom i uczestnikom biesiadnego spotkania w Uciechowie. Już teraz zapraszamy na kolejną "Uciechowską Biesiadę".

Zadanie dofinansowane z budżetu Powiatu Dzierżoniowskiego w ramach otwartego konkursu ofert w zakresie: Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego