Strona główna

Uwaga Kiełczyn, Dzierżoniów i okolice. Rusza konkurs na funkcję społeczną Pałacu w Kiełczynie. Zgłoś swój pomysł!

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-09-28

Uwaga Kiełczyn, Dzierżoniów i okolice. Rusza konkurs na funkcję społeczną Pałacu w Kiełczynie. Zgłoś swój pomysł!

aktualności Gmina Dzierżoniów

27 września ruszył nabór zgłoszeń w pilotażu II konkursu "Nasz Zabytek" Fundacji Most the Most. Przez 3 tygodnie - do 18 października - organizator czeka na pomysły mieszkańców Kiełczyna, powiatu dzierżoniowskiego i okolic na funkcję społeczną Pałacu w Kiełczynie, który wygrał I etap konkursu.

Pomysły można zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny na stronie: Fundacji Most the Most lub przez telefon: 22 47 55 111 / +48 517 884 088. Zgłoś swój pomysł!

"Nasz zabytek" to konkurs dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy I konkursu zgłaszali Fundacji zabytki, którym warto przywrócić świetność. Po ogłoszeniu zwycięzcy I etapu czas na II konkurs, czyli wybór funkcji społecznej pałacu. Teraz lokalne społeczności ponownie zabiorą głos. Organizatorowi zależy na inicjatywie mieszkańców, bo w tym konkursie to właśnie oni mają wpływ na to, jak zabytek będzie im służyć przez następne lata.

Po wyborze najlepszych pomysłów i podpisaniu umowy z gminą Dzierżoniów, Fundacja przyzna dofinansowanie na jego rewaloryzację i dostosowanie do wybranych w konkursie funkcji społecznych. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 1 000 000 zł.

Jak zgłosić pomysł?

Zastanów się, czego brakuje w Twojej okolicy. Może to dom kultury, miejsce spotkań, kafejka internetowa, sala do gier albo występów? Możliwości jest całe mnóstwo, a kto zna lepiej Wasze potrzeby niż Ty i inni mieszkańcy Twojej gminy?

Kiedy będziesz rozmyślać o koncepcji, którą chcesz zgłosić, odpowiedz sobie na kilka pytań. Te pytania znajdują się również w formularzu zgłoszeniowym. Zgodnie z nimi będą oceniane nadsyłane zgłoszenia.

  • Na jakie potrzeby lokalnej społeczności odpowiada Twój pomysł? Czy czegoś brakuje w Twoim otoczeniu? Jak dzięki realizacji Twojego pomysłu zabytek będzie służyć Tobie i innym mieszkańcom?
  • W konkursie "Nasz zabytek" ważne jest zaangażowanie lokalnej społeczności. W jaki sposób mieszkańcy Twojej miejscowości i właściciel zabytku będą współpracować w trakcie prac? Jak Twój pomysł zintegruje Was po modernizacji zabytku?
  • Kto będzie mógł korzystać z zabytku dzięki realizacji Twojego pomysłu? Jakie grupy społeczne, w jakim wieku? Napisz również, w jakim stopniu Twój pomysł uwzględnia dostępność dla osób z niepełnosprawnością.
  • Jak zachęcić mieszkańców, żeby zaangażowali się w projekt? Co możecie zrobić razem, by zabytek po modernizacji tętnił życiem?
  • Opisz użyteczność i atrakcyjność pomysłu w środowisku lokalnym. Jak Twój pomysł przyczyni się do rozwoju Twojej okolicy? Czy dzięki niemu zwiększy się atrakcyjność turystyczna Twojej miejscowości? W jaki sposób wpłynie na jej rozwój społeczno-gospodarczy?
  • W jaki sposób Twój pomysł na wykorzystanie zabytku pomoże budować międzypokoleniowe zaangażowanie? Jak będzie łączyć pokolenia i jak będzie zachęcał do współpracy różnych środowisk?

Gotów? Jeśli tak, to czas podzielić się pomysłem. Wejdź na stronę Fundacji Most the Most, kliknij na formularz i wypełnij zgłoszenie!

Jeśli nie masz dostępu do internetu, zadzwoń do fundacji i zgłoś swój pomysł. Możesz to zrobić pod numerami: 22 47 55 111 lub +48 517 884 088 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

Masz pytania? Wyślij je mailem na: NaszZabytek@mostthemost.pl

powrót do poprzedniej strony