AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2022-06-23

Uroki gminy Dzierżoniów - Kreatywne Sołectwo 2022

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jak co roku wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski ogłosił konkurs "Kreatywne sołectwo". Jedną z kategorii konkursowych jest "Estetyka wsi". Komisja konkursowa, pod przewodnictwem zastępcy wójta Jolanty Zarzeki, dokonała w dniach 20 i 22 czerwca oceny estetyki poszczególnych wsi, zwracając uwagę na dbałość o miejsca publiczne, ale także doceniając piękne posesje prywatne.

Z roku na rok gmina Dzierżoniów rozwija się i pięknieje. Powstaje wiele nowych domów, a nawet całych osiedli. Mamy nadzieję, że ten zauważalny bum budowlany przełoży się niedługo na wzrost liczby mieszkańców, a także na zwiększenie dochodów gminy, tak potrzebnych w celach rozwojowych. Kolejny raz zachęcamy więc nowych mieszkańców do zameldowania się na terenie gminy, bo przecież tak właśnie buduje się i wzmacnia lokalną wspólnotę.

Systematycznie pięknieją miejsca publiczne. Mieszkańcy, przy wykorzystaniu funduszu sołeckiego i innych środków, zakładają skwerki i ukwiecają swoje miejscowości. Warto zwrócić uwagę na walory przyrodnicze gminy. Pomiędzy Dobrocinem a Marianówkiem zagospodarowano "Kogucią Górkę", gdzie można podziwiać piękne, panoramiczne widoki i odpocząć w trakcie wycieczki. Natomiast na wartościowych przyrodniczo "Gnejsach we Włókach" zadomowiły się płazy, których dotychczas tam nie było. W Jodłowniku mieszkańcy spotykają dzikie zwierzęta, które spokojnie pasą się pod lasem.

Bezcenne są typowe wiejskie zabudowania, przydomowe ogrody, w których aktualnie pięknie kwitną róże. Warto zwrócić uwagę również na stare sady, gdzie spacerują kury i inne zwierzęta domowe. To właśnie te elementy nadają charakteru naszym wsiom i dlatego tak chętnie są one odwiedzane i zasiedlane. Charakter wsi oddają słowa umieszczone na jednym z najładniejszych domów w gminie, w Jodłowniku nr 24a: "Mądrym radom, wiejskim biesiadom, cnocie z honorem - stoję otworem".

Uroki gminy Dzierżoniów prezentujemy na zdjęciach wykonanych w trakcie objazdu komisji konkursowej.

Skwerek w MyśliszowieSkwerek w JodłownikuSłoneczna Polana - UciechówZakątek zaczarowanego ołówka - DobrocinSłoneczna Przystań w JędrzejowicachBudynek szkoły w OstroszowicachGnejsy we WłókachPłazy na GnejsachTablica panoramiczna na Koguciej Górce w DobrocinieWidok na góry - OstroszowiceNieruchomość prywatna - Jołownik 24aUroki gminy Dzierżoniów - Kreatywne Sołectwo 2022Piękne róże - Jodłownik 24aPiękne róże - Owiesno 58Piękne róże - Owiesno 83Stary sad - DobrocinekStary sad - DobrocinekStary sad - Książnica
powrót do poprzedniej strony