Unihokeistki z Piławy Dolnej najlepsze w województwie!

2019-10-28

Unihokeistki z Piławy Dolnej najlepsze w województwie!

Niezwykle zacięty finał dolnośląski Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt odbył się 23 października w sali Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Piławie Dolnej. W finale wzięło udział 8 zespołów, po dwa najlepsze z każdej ze stref naszego województwa.

Większość meczów była bardzo wyrównana - od początku trwania turnieju, aż do meczu finałowego, w którym dopiero rzuty karne zadecydowały o tytule mistrza Dolnego Śląska. W meczu tym krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa drużyna SP Lubawka musiała uznać wyższość gospodyń turnieju, dziewcząt z SP Piława Dolna.

W karnych było 2:1 i to drużyna Krzysztofa Twardaka z Piławy Dolnej będzie nas reprezentować podczas ogólnopolskiego finału w Elblągu. Sukcesu gratulował im między innymi Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który wręczał nagrody najlepszym zespołom. W meczu o brąz dziewczęta z Imbramowic pokonały drużynę SP Łozina.

Dzień później w finale chłopców również wielkie emocje i o tytule mistrza Dolnego Śląska także musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywali chłopcy z Budziszowa Wielkiego, którzy w serii rzutów karnych pokonali 3:2 reprezentację Szkoły Podstawowej z Chobieni. W meczu o brązowe medale SP z Krzeszowa wygrała z "Trójką" z Oleśnicy. Drużyna chłopców z Piławy Dolnej zajęła V miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Źródło: Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk"