AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-08-23

Umowa na budowę windy podpisana

aktualności Gmina Dzierżoniów

Powiat Dzierżoniowski zawarł z naszą gminą umowę na realizację projektu, w ramach którego w budynku po byłym Gimnazjum Gminnym przy ulicy Ząbkowickiej 70 w Dzierżoniowie zostanie wybudowana winda.

Umowę podpisali starosta powiatu dzierżoniowskiego Grzegorz Kosowski oraz wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, w obecności dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia Elżbiety Jabrzyk.

Inwestycję w oparciu o otrzymane środki zewnętrzne (PFRON) prowadzić będzie gmina Dzierżoniów, która z budynku po byłym gimnazjum planuje stworzyć wielofunkcyjny obiekt. Będą tam funkcjonować między innymi oddziały przedszkolne i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Po to, aby z budynku mogły korzystać w pełnym zakresie osoby niepełnosprawne, jak również rodzice z małymi dziećmi, potrzebna jest budowa windy. Jej budowa będzie realizowana w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III".

Wartość inwestycji, której ukończenie planowane jest do 31 grudnia 2019 roku, wynosi około 290 tysięcy złotych. Natomiast kwota dofinansowania to niespełna 97 tysięcy złotych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

Umowa na budowę windy podpisanaUmowa na budowę windy podpisanaUmowa na budowę windy podpisana
powrót do poprzedniej strony