2018-10-09

Umiem pływać - kolejna edycja

Już po raz kolejny 60 uczniów gminnych szkół podstawowych podzielonych na 4 grupy uczestniczy w zajęciach nauki pływania w ramach projektu pn. "Umiem pływać". Lekcje odbywają się na basenie AQUARIUS w Bielawie od 17 września. Projekt dotyczy uczniów klas I - III.

Każda z grup weźmie udział w dziesięciu 1,5-godzinnych bezpłatnych lekcjach pod okiem profesjonalnego instruktora pływania. Koszty transportu, wejścia na basen oraz wynagrodzenie instruktora dla 2 grup pokrywa (jako operator projektu) Dolnośląska Federacja Sportu. Gmina Dzierżoniów z własnych środków budżetowych finansuje natomiast naukę pływania dla uczniów kolejnych dwóch grup.

Koszty realizacji zajęć po stronie gminy to 11 000,00 zł. Gmina Dzierżoniów zobowiązała się też pokryć wkład własny projektu realizowanego przez DFS do kwoty 3 100,00 zł.

Zajęcia potrwają do 7 grudnia 2018 r.