Uczniowie z Ostroszowic uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju w Warszawie

2021-12-01

Uczniowie z Ostroszowic uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju w Warszawie

Szesnaście szkół podstawowych z całego kraju uczestniczyło w dniach 26-27.11.2021 w Ogólnopolskim Turnieju pod hasłem "Zapasy sportem wszystkich dzieci" w Warszawie. Wśród uczestników wielkiego finału znaleźli się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Ostroszowic.

Rywalizacja odbywała się w 4 grupach po 4 zespoły, gdzie szkoły zmagały się ze sobą w systemie każdy z każdym. W tej części zmagań uczniowie z Ostroszowic ulegli szkole z Warszawy 5:4, zwyciężyli ze szkołą z Lidzbarka Warmińskiego 7:2 oraz pokonali szkołę z Żar 6:3. Wyniki te nieoczekiwanie pozwoliły naszym uczniom zająć pierwsze miejsce w grupie.

W drugim dniu zawodów nasi podopieczni zmagali się w fazie ćwierćfinałowej, gdzie rywalizowali ze szkołą z Radomia. Tutaj niestety musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników, schodząc z placu boju z wynikiem 4:5.

Ostatecznie drużyna w składzie: Wiktoria Wojdyło, Maria Stępień, Milena Błażkiewcz, Lena Błażkiewicz, Weronika Radzińska, Jagoda Hajduk, Dawid Pasternak, Szymon Pasternak, Bartosz Wendelski, Kamil Błażkiewicz, Mariusz Galik, Mikołaj Połcik uplasowała się na pozycji 5-8.

To było wielkie święto sportu dla młodych uczestników zawodów z całej Polski. Szesnaście najlepszych szkół stanęło w Warszawie do rywalizacji w sześciu konkurencjach, które wymagały od młodzieży sporej sprawności. Nasza szkoła pokazała się z naprawdę dobrej strony, rywalizując z innymi większymi placówkami, w których prym wiedli uczniowie klas sportowych o różnych profilach.

Dzięki uprzejmości dyrektora Jacka Dzwolaka uczniowie mają okazję na zajęciach wychowania fizycznego korzystać z maty zapaśniczej, gdzie mogą poprawiać swoją sprawność. Z kolei popołudniami dzięki wsparciu Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego mieszkańcy gminy Dzierżoniów mogą bezpłatnie brać udział w treningach ogólnorozwojowych z elementami zapasów oraz sumo.

Norbert Warchoł