2021-06-02

Turystyka na obszarach wiejskich

Za nami kolejne, a pierwsze w tym roku stacjonarne posiedzenie zarządu stowarzyszenia Polska Sieć Odnowy i Rozwoju Wsi. Na zaproszenie wójta Marcina Barczykowskiego w dniach 30 i 31 maja zarząd gościł w gminie Dąbrowa. Członkowie zarządu dyskutowali m.in. o zaawansowaniu prac nad aplikacją turystyczną PSORW - "Najciekawsze na wsi", perspektywą rozwoju Sieci Najciekawszych Wsi oraz promocją projektu "Miejsce ciekawe".

Tematem posiedzenia były również planowane działania w ramach projektów: "Najciekawsze i SMART" - zrównoważony rozwój obszarów wiejskich w oparciu o nowoczesne technologie oraz "Różne drogi - wspólny cel - wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie rozwoju obszarów wiejskich", które uzyskały dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

W trakcie obrad uchwałą zarządu w poczet członków Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi została przyjęta gmina Miejska Górka (woj. wielkopolskie).

Podczas wizyty członkowie zarządu zwiedzili m.in. drewniany kościół pw. św. Wawrzyńca w Parlinie, dworek szlachecki w Słaboszewku oraz spotkali się z dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Dąbrowie.

Wielkie podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Dąbrowa i jego współpracowników za gościnność i przygotowanie wizyty.