AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-03-25

Turniej Wiedzy Pożarniczej

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jak co roku na terenie szkół podstawowych w gminie Dzierżoniów zostały przeprowadzone eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Miały one na celu wyłonienie reprezentantów do eliminacji powiatowych turnieju w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-VI oraz VII-VIII.

Organizatorem turnieju, podobnie jak w poprzednich latach, były: Oddział Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa PSP w Dzierżoniowie oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Ostroszowic, Piławy Dolnej, Mościska i Tuszyna.

Łącznie do konkursu przystąpiło 59 uczniów - zarówno dziewcząt, jak i chłopców - w dwóch kategoriach wiekowych. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu, który składał się z 35 pytań z dziedziny pożarnictwa oraz pierwszej pomocy medycznej. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała komisja pod przewodnictwem Komendanta Gminnego ZOSP RP w Dzierżoniowie druha Krzysztofa Kota.

O kolejności zajętych miejsc decydowała suma punktów zdobytych podczas rozwiązywania testu pisemnego, a w przypadku równej liczby punktów decydował wynik dodatkowego testu oraz pytań otwartych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy okolicznościowe puchary i statuetki ufundowane przez poszczególne jednostki OSP. Nie zabrakło również materiałów promocyjnych z KP PSP Dzierżoniów.

Wyniki klasyfikacji ogólnej przedstawiają się następująco:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach

 1. miejsce - Juliusz Guczwiński
 2. miejsce - Wiktoria Kucharczyk
 3. miejsce - Magdalena Połcik

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej

 1. miejsce - Jakub Ciołko
 2. miejsce - Kamil Kasztelan
 3. miejsce - Hubert Kuźmiński

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mościsku

 1. miejsce - Oliwer Cichy
 2. miejsce - Jakub Wierzbicki
 3. miejsce - Aleksander Martewicz

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

 1. miejsce - Natalia Rąpała
 2. miejsce - Agnieszka Juraszek
 3. miejsce - Maja Kwiatek

W wyniku przeprowadzonych eliminacji w każdej ze szkół wyłoniono drużyny, które będą reprezentowały te placówki w dwóch kategoriach wiekowych na XXI powiatowych eliminacjach OTWP organizowanych w Komendzie Powiatowej PSP Dzierżoniów w dniu 26 marca 2019 roku.

Laureatom gratulujemy zakwalifikowania się do dalszych etapów, a uczestnikom dziękujemy za liczny udział!

Turniej Wiedzy PożarniczejTurniej Wiedzy PożarniczejTurniej Wiedzy PożarniczejTurniej Wiedzy Pożarniczej
powrót do poprzedniej strony