Trwają prace rewitalizacyjne zabytkowego pałacu w Kiełczynie

2020-06-16

Trwają prace rewitalizacyjne zabytkowego pałacu w Kiełczynie

Gmina Dzierżoniów podpisała w tym roku umowę na zadanie pn. "Rewitalizacja zabytkowego pałacu wraz z zagospodarowaniem terenu we wsi Kiełczyn" - etap II. W I etapie wymieniono pokrycie dachowe oraz część okien na parterze. Obecnie trwają roboty budowlane, sanitarne i elektryczne na poziomie parteru.

Zakres prac obejmuje wykonanie posadzek, robót izolacyjnych i konstrukcyjnych, położenie tynków, odtworzenie balkonu oraz wymianę stolarki drzwiowej. Wykonana zostanie również nowa instalacja elektryczna, a także ogrzewanie centralne, dla którego źródłem ciepła będzie piec na pellet.

logo PROW

W 2019 r. w I etapie prac budowlanych dotyczących wymiany pokrycia dachowego gmina Dzierżoniów wydatkowała 412 414,91 zł brutto. Łączny koszt prac rewitalizacyjnych wyniesie 1 347 515,52 zł.

Zadanie współfinansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach działania: "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" na operacje typu "Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego". Kwota dofinansowania wynosi 500 000 zł.