Trwają pracę nad "Legendami Gminy Dzierżoniów"

2020-06-08

Trwają pracę nad "Legendami Gminy Dzierżoniów"

W połowie 2019 roku Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta rozpoczęła intensywne prace nad stworzeniem ciekawego wydawnictwa pn. "Legendy Gminy Dzierżoniów".

Po naszej gminie krąży kilkanaście opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Są ciekawe miejsca, tajemnicze zakamarki i niewyjaśnione historie... Wszystkie te opowieści postanowiliśmy zebrać, spisać i wydać - jak na tę chwilę w wersji elektronicznej.

Napisania legend podjęła się znana dzierżoniowska pisarka Janina Weretka-Piechowiak, zaś redakcją zajęła się niezawodna Jadwiga Horanin - była dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie. O nietuzinkowe ilustracje zadba Kamila Karnst - artystka ze Świdnicy.

Wyjątkowe panie - autorki "Legend Gminy Dzierżoniów" spotkały się w czwartek 4 czerwca z Wójtem Gminy Dzierżoniów Markiem Chmielewskim oraz jego zastępcą Jolantą Zarzeką, aby omówić ostatnie poprawki przed wydaniem gminnych legend w wersji elektronicznej.

Łączny koszt zadania to 10 500 zł. Na jego realizację pozyskano 9 900 zł. Wkład własny wyniósł 600 zł.

Zadanie pn. "Legendy Gminy Dzierżoniów" sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego oraz Przedsięwzięcia 3.2.1 "Opracowanie publikacji i materiałów informacyjno-promocyjnych dotyczących zasobów obszaru" objętego Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014 - 2020 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Ślężanie".

Trwają pracę nad Legendami Gminy DzierżoniówTrwają pracę nad Legendami Gminy Dzierżoniów