Testy na koronawirusa dla mieszkańców

2020-04-10

Testy na koronawirusa dla mieszkańców

Dzięki umowie ze specjalistycznym laboratorium zawartej przez miasto Dzierżoniów, nasza gmina wspólnie z samorządami ziemi dzierżoniowskiej zakupiła testy dla mieszkańców przebywających w kwarantannie, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną, a do których nie dociera na czas tzw. koronabus. Na terenie gminy Dzierżoniów wykonaliśmy już 4 takie testy - na szczęście wszystkie okazały się negatywne.

Wykonywanie testów to najlepszy sposób zapewnienia bezpieczeństwa i jak wskazują fachowcy także najlepsza profilaktyka w walce z koronawirusem. W wielu przypadkach skróci to czas przebywania mieszkańców w kwarantannie, a pracownikom wszystkich służb pozwoli na szybszy powrót do pracy.

Do tej akcji włączyły się wszystkie samorządy ziemi dzierżoniowskiej, w tym Starostwo Powiatowe, które finansuje obsługę przeprowadzania testów. Z kolei Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dzierżoniowie odpowiedzialna jest za typowanie osób i czasu, w którym testy są przeprowadzane.