Strona główna

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich tym razem w Piławie Dolnej

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2019-05-24

Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich tym razem w Piławie Dolnej

aktualności Gmina Dzierżoniów

Uczniowie gminnych szkół podstawowych oraz szkoły podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu 23 maja zmierzyli się w Drużynowym Wieloboju Lekkoatletycznym o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów realizowanym w ramach naszej corocznej imprezy pn. "Tajemnice Wzgórz Kiełczyńskich". Pogoda tym razem nam nie sprzyjała - konieczne było więc przeniesienie zawodów w gościnne progi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Po zaciętej sportowej rywalizacji I miejsce zdobyła drużyna gospodarzy - Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej. II miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie, IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach, a V - SP w Budzowie (filia Grodziszcze).

Puchary i medale wręczali uczestnikom Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka, dyrektor ZSP w Piławie Dolnej Sylwia Toboła oraz policjanci: asp. Andrzej Kłos i asp. Adam Gulka.

Uczestnicy wysłuchali również pogadanki profilaktycznej przygotowanej przez dzielnicowego Andrzeja Kłosa. Mundurowy rozmawiał z uczniami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Przestrzegał m.in. przed zagrożeniami, na które narażeni jesteśmy zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów.

Serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Różyckiemu, który przygotował i osobiście nadzorował przebieg konkurencji sportowych, a także sędziom zawodów, opiekunom drużyn, Komendzie Powiatowej Policji w Dzierżoniowie i Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej "Szpica" za oprawę gastronomiczną wydarzenia.

Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

powrót do poprzedniej strony