Szkoła Podstawowa z Ostroszowic zwycięża w dolnośląskim finale

2022-04-11

Szkoła Podstawowa z Ostroszowic zwycięża w dolnośląskim finale

W Bielawie 8 kwietnia odbył się finał Dolnego Śląska w zmaganiach "Mata w Każdej Szkole". 8 szkół rywalizowało w 6 konkurencjach sprawnościowych, takich jak przeciąganie liny, wyścigi na materacach, wyrywanie piłki, wyrywanie szarf, wyścigi numerków, wyścigi wokół materaca.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała Beata Lis, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Bielawie. Uczestnicy podzieleni zastali na dwie czterosobowe grupy, gdzie toczono mecze w systemie "każdy z każdym". Najlepsze drużyny z eliminacji spotkały się w finale, aby walczyć o złoty medal. Natomiast zespoły, które zajęły drugie miejsca w grupach, rywalizowały w małym finale o brązowy medal.

W walce o 3 lokatę spotkali się: gospodarz zawodów - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Miliczu. W rywalizacji goście z Milicza okazali się lepsi i to oni mogli cieszyć się z 3 lokaty.

W wielkim finale spotkały się drużyny reprezentujące Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach oraz Szkołę Podstawową w Nowym Zamku. Po zaciętej rywalizacji najlepszym zespołem zawodów okazała się drużyna z Ostroszowic.

Dzięki zwycięstwu w turnieju dolnośląskim uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach awansowali do wielkiego finału, który odbędzie się w dniach 27-28.05.2022 r. w Warszawie.

- Jestem bardzo szczęśliwy, nasi uczniowie dali z siebie tego dnia wszystko. Były to bardzo emocjonujące zmagania, które wymagały sporego wysiłku. Cieszymy się, że udało nam się awansować do wielkiego finału w Warszawie. Wielkie podziękowania kieruję w stronę dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach pana Jacka Dzwolaka, który stwarza nam możliwość pracy w najlepszych warunkach. Chciałbym również podziękować dyrekcji SP 10 w Bielawie, że mogliśmy podejmować szkoły z Dolnego Śląska w jej murach - powiedział po zakończeniu zawodów Norbert Warchoł, trener i opiekun drużyny z Ostroszowic.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mariusza Tyrchy