"Szczypiorki" w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

2020-08-13

"Szczypiorki" w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego

Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska wciąż się rozwija. W sierpniu do Sieci zostało przyjętych 8 nowych uczestników. Wśród nich znalazło się Gospodarstwo Rolne Szczypiorki państwa Szczypków z Tuszyna.

Właściciele oferują zdrowe i ekologiczne produkty pochodzące bezpośrednio z gospodarstwa. Produkują między innymi przetwory mleczne, takie jak słynne sery wędzone z przyprawami, a także przetwory mięsne i owocowo-warzywne. Produkty spożywcze z Gospodarstwa Szczypiorki są doceniane i nagradzane na wielu wystawach i konkursach kulinarnych.

Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska działa w formie zrzeszenia producentów, rolników, przetwórców, sklepikarzy, właścicieli pensjonatów, a także restauratorów z poszczególnych regionów Europy, którzy promują regionalną żywność i jej produkcję oraz są dobrymi ambasadorami Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego w całej Europie.