AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-06-24

#SzczepimySię!

aktualności Gmina Dzierżoniów

Ostatni rok był dla nas wszystkich szczególnie trudny, co związane było z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Musieliśmy zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i nauczyć się żyć w całkiem nowej rzeczywistości, ograniczając do minimum wszelkie kontakty społeczne.

Na szczęście dzięki staraniom naukowców z całego świata, pojawił się jeden z najważniejszych elementów walki z pandemią - szczepionka, która daje nam nadzieję na tak wyczekiwany powrót do normalności. Ale to, kiedy ta normalność nastąpi, zależeć będzie od nas wszystkich. Pokonanie koronawirusa jest bowiem możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka, a taką możliwość daje nam właśnie szczepionka. W interesie całego społeczeństwa leży zatem to, aby proces szczepień przebiegał w Polsce jak najsprawniej.

Serdecznie zachęcamy do zaszczepienia się wszystkich mieszańców gminy Dzierżoniów, a w szczególności 60- i 70- latków, których udział w szczepieniach na terenie gminy wynosi ok. 60 procent.

Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Sam proces rejestracji jest bardzo prosty, a o terminie podania szczepionki przypomni zapisanym osobom SMS wysłany na podany przy zapisywaniu się numer kontaktowy.

Jak się zapisać na szczepienie? Procedura nie jest skomplikowana. Zarejestrować się można na kilka sposobów:

Pamiętajmy, że im więcej osób się zaszczepi, tym skuteczniejsza będzie ochrona przed wirusem SARS-CoV-2. Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności.

powrót do poprzedniej strony