AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2021-11-04

Sukces uczniów z Tuszyna

aktualności Gmina Dzierżoniów

Grupa projektowa ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie w składzie: Julia Karol, Maja Ciszewska, Agnieszka Juraszek, Dawid Rezulski i Hanna Horoszkiewicz, działająca pod kierownictwem nauczyciela prowadzącego Joanny Chrzan zdobyła nagrodę za udział w konkursie dla szkół z województwa dolnośląskiego "Przestrzeń dla przyrody, czyli w poszukiwaniu zielonego ładu".

Konkurs został zorganizowany przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce z siedzibą we Wrocławiu. Jego celem było rozwijanie kreatywności w tworzeniu przestrzeni dla przyrody i przygotowanie planu przekształcenia i zagospodarowania terenu z wykorzystaniem naturalnej roślinności w najbliższym otoczeniu, tzn. na terenie szkoły lub terenach przyległych.

Grupa z SP Tuszyn przygotowała rozbudowany projekt koncepcyjny pt. "Kwietny ogród w Tuszynie", łączący w sobie funkcjonalność, estetykę, różnorodność gatunkową roślin, działania proekologiczne i edukacyjne oraz mający charakter rozwojowy na kolejne lata.

Joanna Chrzan

Sukces uczniów z TuszynaSukces uczniów z TuszynaSukces uczniów z Tuszyna
powrót do poprzedniej strony