2021-12-08

Sukces recytatorów z Mościska

Konkurs recytatorski "X Spotkanie z poezją polską - od Baczyńskiego do... 2021" zorganizowany 2 grudnia w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dzierżoniowie przyniósł wspomnienia o początkach tego wydarzenia. Gościem honorowym spotkania była Maria Zarzycka-Chołody, która wraz z Adamem Lizakowskim wznowiła edycję spotkań z poezją Baczyńskiego.

W tym roku uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: szkół średnich i szkół podstawowych (z klas VII - VIII). Podczas tego okolicznościowego wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać także krótkiego wykładu Barbary Ciborskiej - przewodniczącej jury, która przedstawiła sylwetkę i twórczość Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

W kategorii szkół podstawowych wygrała Małgorzata Gruna ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Bieńkowska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, trzecie - Marcel Mazurkiewicz, także z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, a wyróżnienia odebrali: Szymon Gawrycki-Tkacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi w Bielawie i Alicja Winiarska ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie. Uczniów z Mościska przygotowała nauczycielka Joanna Górka.

Nagrody specjalne dla recytatorów (tomiki poezji) ufundował autor - Adam Lizakowski, a otrzymali je: Alicja Winiarska, Marcel Mazurkiewicz i Urszula Reformat.

Źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie, ddz.doba.pl