Stypendia dla uzdolnionych sportowców

2019-03-29

Stypendia dla uzdolnionych sportowców

Gmina Dzierżoniów od wielu lat wspiera młodych sportowców, przyznając stypendia, nagrody i wyróżnienia za specjalne osiągnięcia. Tematyka ta była jednym z najważniejszych punktów marcowej sesji Rady Gminy Dzierżoniów. Posiedzenie odbyło się w czwartek 28 marca w Urzędzie Gminy.

Gratulacje utytułowanym zawodnikom wręczali Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka oraz Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski. Stypendia wójta przyznano czternastu mieszkańcom gminy. Docenione zostały ich sukcesy osiągane zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym.

W tym roku takie wyróżnienie odebrali:

• Michał Bobrowski - reprezentant Międzyszkolnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Junior" Dzierżoniów,
  • Dawid Dawidziak - zawodnik klubu Zagłębie Lubin S.A.,
  • Małgorzata Dąbrowska - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego "Atom" Dzierżoniów,
  • Paweł Juraszek - zawodnik MKS "Dziewiątka",
  • Rozalia Mika - reprezentantka LUKS Aquarius Bielawa,
  • Zuzanna Mika - również z LUKS Aquarius Bielawa,
  • Karol Płaczek - reprezentant Studia Tańca Towarzyskiego IMPRESS,
  • Dorota Przęzak - zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego "Atom" Dzierżoniów,
  • Szymon Rąpała - reprezentant Sportowego Klubu Taekwon-do "Tiger" Dzierżoniów,
  • Karol Rosa - zawodnik Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin,
  • Tomasz Staściuk, również z Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin,
  • Mikołaj Stodolica - zawodnik klubu SALOS Dzierżoniów,
  • Adrian Świerczyński - reprezentant Stowarzyszenia Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji "Piękni i Zdrowi",
  • Zuzanna Żygadło - zawodniczka SKF Klubu Tenisowego Szczawno Zdrój.

Głównym tematem marcowej sesji była gospodarka wodno-ściekowa na terenie naszej gminy. Prezentację na temat działalności w tym zakresie przedstawił kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Gminy Dzierżoniów Rafał Kosek.

Kolejnym punktem posiedzenia była realizacja zadań w ramach funduszu sołeckiego. Informację na ten temat przybliżyła radnym Anna Hoffmann z Referatu Mienia Komunalnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Rada przyjęła również kilka uchwał, m.in. w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności na terenie gminy Dzierżoniów w 2019 r., określenia zasad umieszczania reklam na tablicach i słupach ogłoszeniowych będących własnością gminy, czy ustalenia planu sieci publicznych ośmioletnich szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Dzierżoniów oraz granic ich obwodów.