Stacja meteorologiczna już w Marianówku

2019-12-17

Stacja meteorologiczna już w Marianówku

W Marianówku postawiono automatyczną stację meteorologiczną do monitoringu suszy rolniczej. Porozumienie w sprawie sfinansowania kosztów zakupu i montażu stacji zawarły wszystkie gminy powiatu dzierżoniowskiego, Dolnośląska Izba Rolnicza i Ośrodek Hodowli Zarodowej Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o. 16 grudnia dokonano symbolicznego otwarcia obiektu.

Stacja została włączona do Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzonego przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Będzie służyć wszystkim rolnikom z naszego regionu. Pomoże bowiem w dokładniejszym wyznaczaniu obszarów dotkniętych suszą rolniczą. Wyniki pomiarów automatycznej stacji meteorologicznej w Marianówku pozwolą na bieżące monitorowanie m.in. temperatury powietrza, wilgotności, sumy opadów i prędkości wiatru.

Stacja meteorologiczna już w MarianówkuStacja meteorologiczna już w MarianówkuStacja meteorologiczna już w MarianówkuStacja meteorologiczna już w MarianówkuStacja meteorologiczna już w Marianówku