Środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych dla gminy Dzierżoniów

2020-06-29

Środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych dla gminy Dzierżoniów

Ponad 950 tys. zł trafi do gminy Dzierżoniów z Funduszu Inwestycji Samorządowych. 26 czerwca wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa przekazał promesy w ramach Funduszu samorządowcom z powiatu dzierżoniowskiego. Promesę dla naszej gminy odebrała Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast. Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu trafi do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na takie przedsięwzięcia jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania. Wsparcie jest bezzwrotne.

Środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych dla gminy DzierżoniówŚrodki z Funduszu Inwestycji Samorządowych dla gminy DzierżoniówŚrodki z Funduszu Inwestycji Samorządowych dla gminy Dzierżoniów