2020-07-22

Środki na zakup pomocy dydaktycznych dla szkoły w Tuszynie

Na wniosek gminy Dzierżoniów ponad 63 tys. zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej trafi do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do nauki przedmiotów przyrodniczych.

W minionych latach takie pomoce dydaktyczne zakupiono również dla innych gminnych placówek oświatowych. W 2018 r. nasza gmina pozyskała ponad 67 tys. zł dla szkoły w Ostroszowicach, a w 2019 r. 35 tys. zł trafiło do placówki w Piławie Dolnej.

W tym roku udało się też pozyskać dofinansowanie na adaptację i wyposażenie pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku. 24 952,11 zł zostało przyznane gminie Dzierżoniów w ramach realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu".